Zavrieť

Porady

Zhoršený zrak

Ahojte, chcem sa opytať, mávam take stavy, že sa mi z ničoho nič zhorší zrak, ked sa pozeram rovno, tak vidim dobre, ale po bokoch mojho obrazu sa mi toči ten obraz, čiže vidim iba pred seba ale mam rozmazane to všetko okolo... začne ma bolieť hlava (resp. hlava za očami), je mi strašne horuco, dnes som si zmeral tlak ked sa mi to opať dostavilo a mal som 141/74 .... stávalo sa mi to fakt raz za čas, niekedy raz za 3 mesiace, niekedy za pol roka, no teraaz sa mi to stalo za 2 tyzdne asi 5 krát... bol som s tým davnejšie u očnej, dala mi len vitaminy na oči ale nič viac, iba že mam na jednom aj druhom oku v rohu nejake bodky - škvrnky... dakujem a dufam že mi poradite.. ak ste s tym mali skusenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    http://edi.fmph.uniba.sk/~jaskova/IK...2.html#choroby
    kuk sem.....sú tam aj obrázky,ako človek vidí pri rôznych chorobách....

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Jonash33 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opytať, mávam take stavy, že sa mi z ničoho nič zhorší zrak, ked sa pozeram rovno, tak vidim dobre, ale po bokoch mojho obrazu sa mi toči ten obraz, čiže vidim iba pred seba ale mam rozmazane to všetko okolo... začne ma bolieť hlava (resp. hlava za očami), je mi strašne horuco, dnes som si zmeral tlak ked sa mi to opať dostavilo a mal som 141/74 .... stávalo sa mi to fakt raz za čas, niekedy raz za 3 mesiace, niekedy za pol roka, no teraaz sa mi to stalo za 2 tyzdne asi 5 krát... bol som s tým davnejšie u očnej, dala mi len vitaminy na oči ale nič viac, iba že mam na jednom aj druhom oku v rohu nejake bodky - škvrnky... dakujem a dufam že mi poradite.. ak ste s tym mali skusenosti
    tie bodky škvrnky si reálne vidíš v očiach,ke´d sa pozrieš do zrkadla,alebo máš iba pocit,že Ti niečo "pláva" pred očami?

    Jonash33 je offline (nepripojený) Jonash33

    Jonash33
    realne to vidim, ked sa pozeram napr. na televizor, tak vidim iba ten televizor, ale okolo televizora sa mi ten obraz ako keby točil...

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Jonash33 Pozri príspevok
    realne to vidim, ked sa pozeram napr. na televizor, tak vidim iba ten televizor, ale okolo televizora sa mi ten obraz ako keby točil...
    ja som myslela tie bodky,škvrnky....to sú zákaly v rohovke,s tým neurobíš nič,ja toho mám plno,je to otravné,ale nie nebezpečné.
    inak to,čo opisuješ,to krútenie obrazu,s tým som sa ešte nestretla....
    očný lekár Ti nič nepovedal? aké vyšetrenia Ti robil? očný tlak,pozadie,zorné pole....?nemôžeš kuknúť do karty,čo tam napísal....?

    Jonash33 je offline (nepripojený) Jonash33

    Jonash33
    nie nič mi nepovedal, iba že mam nejake bodky v oboch očiach.... robil mi ten tlak oči, pozeral sa do nich a robil mi periferne vyšetrenie, ale všetko je OK... je to dost neprijemne, je to taka slabosť, ktora na mna pride... aj pred pol hodinou som to mal, teraz ma z toho boli tak divne hlava, už to prešlo, aj tlak mam 117/74, a počas toho to bolo 141/71..takže može to byt asi aj tlakom... asi pojdem k inej očnej...ale dost mi to vadi, pretože si robim vodičak a bojim sa aby sa mi to nestalo počas jazdy..

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    môže to byť aj migréna,pri nej bývajú rôzne prejavy...skús inú doktorku a nedaj sa odbiť,nech Ti všetko vysvetlí...k tým bodkám ...z toho si nič nemusíš robiťje to normálne,to sa nijako ani nelieči.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    šedý zákal? mojej mame to tak podobne začalo...
    zelený zákal asi nie...
    a tunelové videnie?

    Jonash33 je offline (nepripojený) Jonash33

    Jonash33
    tunelove videnie ???? neviem čo to je.. ale ako som pisal, vidim ostro jeden bod ale všetko ostatne okolo je rozmazane.. a ako vaša mamka dopadla??? už je to OK ????

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Jonash33 Pozri príspevok
    tunelove videnie ???? neviem čo to je.. ale ako som pisal, vidim ostro jeden bod ale všetko ostatne okolo je rozmazane.. a ako vaša mamka dopadla??? už je to OK ????
    google nepoznáš?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moze to byt aj nieco so sietnicou, pripadne makulou.Urcite by som navstivila ineho ocneho lekara, co mi aj vysvetli, co mi je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.