Zavrieť

Porady

vypínanie počítača

ahoj chcela by som poprosit o radu počítač mi hocikedy z ničoho nič vypne a hned naštartuje bude asi niečo s diskom? čo potom s tým dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    babicka1 Pozri príspevok
    ahoj chcela by som poprosit o radu počítač mi hocikedy z ničoho nič vypne a hned naštartuje bude asi niečo s diskom? čo potom s tým dakujem za radu
    Tipujem to na RAM-ku.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jednoducho moze byt uz znicena. Pamat sa da otestovat programom memtest http://www.memtest.org/ nie je to vsak pre laikov jednoduche. Treba stiahnut program a zapisat ho na disketu, alebo cd ako obraz
    edit: pozeram na uvedenu stranku a su tam aj subory pre usbecka v tvare exe, takze by s tym uz nemali mat problem ani laici. Problem vsak mozu mat s vybranim zariadenia pre zavedenie memtestu. V biose je potrebne nastavit na prve miesto (bootovanie) to zariadenie na ktore sme nahrali memtest (usb, cd, alebo disketu).
    Memtest sa potom spusti tak, ze PC sa zapne a zavedie sa hned memtest (nespusta sa to z windowsu)

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    - Odchadza napajaci zdroj ?
    - Prehriaty ?
    - Ramka ?
    - Disk by som tipoval az na 4. mieste, to by sa skor prejavovalo mrznutim, ako nahlym restartom

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    babicka1 Pozri príspevok
    neviem presne ale 4-5 rokov
    Vedela by si zistit velkost RAM-ky?

    Tento pocitac - klik pravym tlacitkom mysky a Vlastnosti/Properties...

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    ale kolko krát mi píše že sa na disk nedalo zapísat ,že budú dáta stratené tak neviem a ja sa tomu moc nerozumiem

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mozno by sa ti mal na PC pozret skusenejsi clovek, co vidi troska aj do HW, lebo takto sa budes len trapit a chybu budeme hladat stylom pokus/omyl.
    Ak to takto chces, tak najprv to skus otestovat tym memtestom (ale pozor, testovanie trva dlsie (mozes si za ten cas zaist aj na kupalisko ))

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    zk24 Pozri príspevok
    Vedela by si zistit velkost RAM-ky?

    Tento pocitac - klik pravym tlacitkom mysky a Vlastnosti/Properties...
    velkost ramky sú 2 GB inak sa mi napísalo plná pamat tak som nejaké súbory preložila na D disk ale na C mi píše,37,5 GB z toho mám 10,1GB volných

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    Fero11 Pozri príspevok
    Mozno by sa ti mal na PC pozret skusenejsi clovek, co vidi troska aj do HW, lebo takto sa budes len trapit a chybu budeme hladat stylom pokus/omyl.
    Ak to takto chces, tak najprv to skus otestovat tym memtestom (ale pozor, testovanie trva dlsie (mozes si za ten cas zaist aj na kupalisko ))
    ale kde takého nájst ,mala som tu jedneho ale ten vedel len o čosi viac ako ja hoci sa zaoberá l počítačmi už dva mesiace čakám na wifi router čo mi mal poslat na reklamáciua nemůžem sa dočkat kedy bude lebo priniesol mi druhý a ten hned neišiel , tak neviem čo to je preto moc nechcem aby sa v tom hrál aby mi niečo neurobil horšie a o inom u nás neviem

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    v tvojom popise je, ze byvas v TT, tak hadam tam je nejaky pc shop. Staci tam ist a opytat sa, oni ti pravdepodobne povedia, doneste sem pocitac a pozrieme sa na to.
    Vadne v PC moze byt vselico, pocnuc zakladnou doskou, cez zdroj, hdd az po pamate a ak si netrufnes to diagnostikovat (prip. nemas znameho, ktory v tom troch viac chodi) tak musis navstivit jednoducho servis

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    70% takýchto problémov som vyriešil otvorením a vyfúkaním PC.
    Bedňu som zobral na prvú benzínku alebo parkovisko a poprosil niektorého vodiča kamiónu aby mi ho vyfúkal hadicou, ktorou dohusťuje pneumatiky.
    Chce to väčší tlak
    Je to to najjednoduchšie riešenie. Ak to nepomôže, potom je problém zložitejší.
    Po 4-5 rokoch ako píšeš, tam je prachu na jednu výrobnú halu. Budeš sa diviť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.