Zavrieť

Porady

Faktúra s nesprávnym číslom

Ahojte.

Stalo sa mi, že som firme poslala faktúru so zlým číslom (č. VFA) a už nám ju aj uhradili. Ako mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    alušik
    V akom zmysle zlym cislom? Duplicitnym alebo si naopak nejake cislo vynechala?
    Poslala som dve faktúry s rovnakým číslom.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    lenkak
    Obe už uhradili?
    Áno. Už boli uhradené obe.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som jednu z nich opravila na ine cislo. Ved danovemu uradu, keby si to nahodou vsimli /co pochybujem, ze budu kontrolovat uhrady podla variabilneho symbolu/ mozes povedat, ze sa odberatel pretukol pri uhradzani faktury. Im by som tiez poslala fakturu s opravenym cislom, nech si ju vymenia.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    alušik
    Ja by som jednu z nich opravila na ine cislo. Ved danovemu uradu, keby si to nahodou vsimli /co pochybujem, ze budu kontrolovat uhrady podla variabilneho symbolu/ mozes povedat, ze sa odberatel pretukol pri uhradzani faktury. Im by som tiez poslala fakturu s opravenym cislom, nech si ju vymenia.
    Ďakujem, ale to preťuknutie sa mi nejak nevidí. Nešlo by to tak, že im pošlem opravenú, oni ju len pripnú k starej a ja urobím to isté a kontrole potom vysvetlím, prečo to tak mám? Teda všetko ostane po starom, len aby mi potom sedeli čísla faktúr.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No ved aj tak mozes... A Tebe sa nikdy nestalo, ze by Ti variabilny symbol pri uhrade nesedel? Ja by som sa s tym netrapila...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685
    Ďakujem, ale to preťuknutie sa mi nejak nevidí. Nešlo by to tak, že im pošlem opravenú, oni ju len pripnú k starej a ja urobím to isté a kontrole potom vysvetlím, prečo to tak mám? Teda všetko ostane po starom, len aby mi potom sedeli čísla faktúr.
    l
    Keď im pošleš s novým číslom, potom budú mať zlý variabil oni. Na VS v ojedineých prípadoch svet nestojí. Hlavne, že uhradil ten, kto mal, a v správnej výške.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ale mne ide o to, že budem mať zaevidované v knihe záväzkov dve faktúry na rovnaké číslo. To nebude prekážať?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No ale ona nemoze mat dve faktury s rovnakym cislom. Mala by ju opravit. A ked ju opravi pre seba, uz by som to poslala aj tej druhej strane a zdovodnila im to, lebo keby robili danovaci krizovu kontrolu, tak by im tie cisla faktur nesedeli.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Janka6685
    Nešlo by to tak, že im pošlem opravenú, oni ju len pripnú k starej a ja urobím to isté a kontrole potom vysvetlím, prečo to tak mám? Teda všetko ostane po starom, len aby mi potom sedeli čísla faktúr.
    Čiže to môžem urobiť takto, ako som to spomínala?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685
    Čiže to môžem urobiť takto, ako som to spomínala?
    Keď to chceš urobiť správne, tak vyhotov fa so správnym číslom,pošli ju odbertaľovi a zároveň mu oznám, že zašarapatil škriatok a došlo k omylu.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tweety
    Keď to chceš urobiť správne, tak vyhotov fa so správnym číslom,pošli ju odbertaľovi a zároveň mu oznám, že zašarapatil škriatok a došlo k omylu.
    Čiže stačí poslať opravenú, ja si ju tiež pripnem ku starej a je to vyriešené?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685
    Čiže stačí poslať opravenú, ja si ju tiež pripnem ku starej a je to vyriešené?
    Ale s tým, že tam uvedieš ten tvoj omyl, aby ju nedali do účta a do odpočtu DPH dvakrát.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tweety
    Ale s tým, že tam uvedieš ten tvoj omyl, aby ju nedali do účta a do odpočtu DPH dvakrát.
    Jasné, pošlem opravnú faktúru a pripojím sprievodný list.

    Ďakujem všetkým za pomoc.

    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.