Zavrieť

Porady

Poprosim RADU

Ak sa zamestnancom počas mojej dovolenky NA MD a RD zvyšoval plat a veduca mi chce dat výpoved s nadbitočnosti mam pravo mat taky istý plat?chce mi dat odstupne 2mes.Predzým som mala 12,000 no už ho maju vedší
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZoraŽ Pozri príspevok
    no to v prac zmluve nemame napisane,ja vam skopírujem jej email
    Prajem pekný deň.



    Vzhľadom na to, že miesto, z ktorého ste na MD odišli t.č. nie je voľné, navrhujem Vám rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 17.8.2011. V prípade súhlasu Vám bude vyplatené odstupné vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.



    Prosím o info, aby som mohla nechať pripraviť potrebné dokumenty.





    Ing .Veronika Feketeová

    riaditeľ areálu





    W.O.C.H. Slovakia, a.s.
    Športová 3
    900 82 Blatné
    Ok, ak s tou dohodou súhlasíš, len nech tam dopíše Dohoda podľa § 60 ZP- z organizačných dôvodov.
    ZoraŽ Pozri príspevok
    Ja nemam 3 mes, výpoved,chce mi dat okamžitu s nadbytočnosti,takže ak som spravne pochopila ani mne nemusi dat vedší plat ale bude mi odstupne ratat a tích 12,000 tis. čo som mala pradtím fixný?.
    Je dolezite ci sa dohodnete na ukonceni pracovneho pomeru dohodou z organizacnych dovodov - vtedy sa hned skonci pracovny pomer a dostanes odstupne.

    Ak ti da zamestnavatel vypoved, je tam vypovedna lehota, pracovny pomer sa nemoze ukoncit ihned.

    Ak nemate v kolektivnej zmluve dohodnute zvysovanie platu, nemas na automaticke zvysenie narok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZoraŽ Pozri príspevok
    Ak sa zamestnancom počas mojej dovolenky NA MD a RD zvyšoval plat a veduca mi chce dat výpoved s nadbitočnosti mam pravo mat taky istý plat?chce mi dat odstupne 2mes.Predzým som mala 12,000 no už ho maju vedší
    Plat určite nedostaneš, kedže si bola na RD, ale odstupné budeš mať vypočítané z pravdepodobného zárobku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZoraŽ Pozri príspevok
    ja mam nastupit do prace 17,08,2011 ale v ten den mi chce dat hned aj vypoved s nadbytočnosti
    Ak je to tak, správnu odpoveď máš už v prvom mojom príspevku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lucia Červenková Pozri príspevok
    Tweety, myslim ze zadavatelka tvoju odpoved nechape. A to ci "pravdepodobny zarobok" v jej pripade znamena, ze sa jej zohladni v nom to, ze sa vo firme dvihal plat.

    Zadavatelka dala od zaciatku malo informacii na to, aby sa jej dalo odpovedat a mas s nou trpezlivost, co ocenujem

    Mozno by otazka mohla zniet, ci ked maju v kolektivnej zmluve zamestnanci dohodnute zvysovanie platu, ci sa taketo zvysovanie platu premietne do pravdepodobneho zarobku na ucely odstupneho. Btw podla mna by zadavatelka mala 17.8. nastupit, vypovedna lehota jej plynie do 31.10. a odstupne sa jej bude pocitat z platu od 17.8. do 31.10. Su moje uvahy v niecom chybne?

    (a mozne je ze nemaju kolektivnu zmluvu a potom podla mna zadavatelka nema narok na zvysenie platu)
    ÁNo, príliš málo info, preto aj odpoveď nemôže byť na 100%. Nie je predsa nikde zaručené, že žena po nástupe z RD dostane ihneď zvýšenie platu, to je len a len na zamestnávateľovi. A rovnako nie je isté, či bude pracovať aj počas VD, alebo sa dohodnú na skončení PP dohodou z organiz. dôvodov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZoraŽ Pozri príspevok
    Ja nemam 3 mes, výpoved,chce mi dat okamžitu s nadbytočnosti,takže ak som spravne pochopila ani mne nemusi dat vedší plat ale bude mi odstupne ratat a tích 12,000 tis. čo som mala pradtím fixný?.
    Okamžité skončenie PP v tomto prípade nie je možné, zrejme má na mysli to, že sa dohodnete na termíne, ktorým máš nastúpiť. V tomto prípade dostaneš odstupné(podľa toho, ako dlho si tam pracovala, buď 2-alebo 3mesačné) z pravdepodobného zárobku.(tých 12000 po prepočte na €, ak to bol tvoj skutočný zárobok)

    ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

    Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac ZoraŽ
    takže ja nemam narok na ten plat čo maju oni?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZoraŽ Pozri príspevok
    takže ja nemam narok na ten plat čo maju oni?
    Nastúpila si do práce, alebo ako?

    ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

    Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac ZoraŽ
    ja mam nastupit do prace 17,08,2011 ale v ten den mi chce dat hned aj vypoved s nadbytočnosti
    Tweety Pozri príspevok
    Ak je to tak, správnu odpoveď máš už v prvom mojom príspevku.
    Tweety, myslim ze zadavatelka tvoju odpoved nechape. A to ci "pravdepodobny zarobok" v jej pripade znamena, ze sa jej zohladni v nom to, ze sa vo firme dvihal plat.

    Zadavatelka dala od zaciatku malo informacii na to, aby sa jej dalo odpovedat a mas s nou trpezlivost, co ocenujem

    Mozno by otazka mohla zniet, ci ked maju v kolektivnej zmluve zamestnanci dohodnute zvysovanie platu, ci sa taketo zvysovanie platu premietne do pravdepodobneho zarobku na ucely odstupneho. Btw podla mna by zadavatelka mala 17.8. nastupit, vypovedna lehota jej plynie do 31.10. a odstupne sa jej bude pocitat z platu od 17.8. do 31.10. Su moje uvahy v niecom chybne?

    (a mozne je ze nemaju kolektivnu zmluvu a potom podla mna zadavatelka nema narok na zvysenie platu)

    ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

    Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac ZoraŽ
    Ja nemam 3 mes, výpoved,chce mi dat okamžitu s nadbytočnosti,takže ak som spravne pochopila ani mne nemusi dat vedší plat ale bude mi odstupne ratat a tích 12,000 tis. čo som mala pradtím fixný?.

    ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

    Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac ZoraŽ
    no to v prac zmluve nemame napisane,ja vam skopírujem jej email
    Prajem pekný deň.



    Vzhľadom na to, že miesto, z ktorého ste na MD odišli t.č. nie je voľné, navrhujem Vám rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 17.8.2011. V prípade súhlasu Vám bude vyplatené odstupné vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.



    Prosím o info, aby som mohla nechať pripraviť potrebné dokumenty.





    Ing .Veronika Feketeová

    riaditeľ areálu





    W.O.C.H. Slovakia, a.s.
    Športová 3
    900 82 Blatné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.