Zavrieť

Porady

vecné bremeno

Dobrý den,chcem sa opýtať ci ak je na mojej nehnutelnosti vecne bremeno s dozivotnym pravom byvania,ci sa to vztahuje iba na tú konkretnu nehnutelnosť,ale bo ci sa dá urobiť taka vec ,ze kupim danému bremenu jeho vlastnu nehnutelnost,a tým pádom by uz nebolo na na tej mojej?

dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Nehnuteľnosť môžeš predať aj s vecným bremenom. Vecnému bremenu to treba povedať. Ak zneužíva vecné bremeno svoje oprávnenie, druhý, čo by kúpil nehnuteľnosť s vecným bremenom by nemusel byť k bremenu až tak zhovievavý a strpieť mu toľko, čo Ty.

To píšem len preto, lebo som nahliadla do Tv. skorejších príspevkov a tuším, že je to komplikovaná ťarcha.

Vlastním tiež nehnuteľnosť s bremenom a bremeno robilo problémy. Bremenu som odpojila ele, lebo ma nik nezaväzoval dávať mu ich na moju ťarchu. Taktiež som bremenu povedala, že s mojim súhlasom sa smie znovupripojiť na elektrárňach, len tam treba nové hodiny, novú revíznu správu a hlavne to treba zaplatiť, čo ja na svoje trovy neurobím. Podotýkam, že moje bremeno so mnou nemá žiadne rodinné väzby. V prípade, že moje bremeno bude v budúcnosti strpčovať akokoľvek moje užívanie nehnuteľnosti, odpojím ho od vody a ponúknem mu na svoje trovy urobiť si svoju vlastnú prípojku.
A KEĎ MA to moje bremeno veľmi nasrdí, tak to predám aj s nim nejakému drakovi a ten si urobí poriadky. Bremeno pochopilo pointu ,,ži a nechaj žiť" a už sa chová slušne.

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Energie sú dôvodom nezhôd aj dvoj-trojgenerečnachých rodinných užívateľov jednej nehnuteľnosti bez vec.bremena.Najlepším riešením je, aby každý mal svoje hodiny, resp. jeden spoločný merač a druhý - podružný, kde sa dá jasne prerátať, kto koľko spotreboval.

Pri oprávňovaní z vecného bremena je pre budúcnosť taktiež veľmi dôležité jasne určiť, čo vecné bremeno môže užívať, nie je ideálne oprávniť vec. bremeno užívať celú nehnuteľnosť, ale len jej určitú časť,ak sa to teda dá.

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Oprávnený z vecného bremena by musel s takouto dohodou súhlasiť, že kúpiš nehnuteľnosť, kde se vecné bremeno na dož.užívanie presunie. Dohodu o zruš. vecného bremena na prvej nehnuteľnosti podvrďte pred notárom a požiadaj kataster o výmaz tiarch v časti ,,C" LV.

Apropo, prečo chceš vec.bremenu kupovať jeho vlastnú nehnuteľnosť? Kúp novú a tam ho oprávni k dož.bývaniu.

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Chápem, že vec. bremeno je prekážkou pri predaji, alebo čerpaní úveru.
Myslela som to tak, aby si kúpil niečo iné, čo bude stále Tvoje a tam dotyčnú osobu oprávniš z vecného bremena .

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
lebo ja tu nehnutelnost chcem predat..a s vecnym bremenom asi tako....-((

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
a to sa da?? vlastne by sa iba premiestnilo "sídlo" ? ale dotycny by s tym musel suhlasit,ze?

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
ved to....:-(( takze to nepredam nikdy...:-/
ale dakujem za odpovede .-)

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

katalóg
nokia007 Pozri príspevok
ved to....:-(( takze to nepredam nikdy...:-/
ale dakujem za odpovede .-)
Predáš, ak sa pominie. Viem, že nie je jednoduchá doba, ale každá doba rieši svoje. Veď ti majetok neutečie.
Aby sa stal človek vecným bremenom, musí s tým súhlasiť. Či nie?
Predpokladám, že ide o človeka ako vecné bremeno, môžem sa spýtať ako vzniklo? Čo bolo príčinou? Pretože ak napr. "vecné bremeno" urobilo veľkú láskavosť voči rodine, aby neprepadol majetok... a tak ho vlastne zachránil pred zánikom, alebo ak bolo doslova donútené k tomuto kroku, príčin je asi neúrekom.
Ja len, aby sa nezabudlo na morálku. Peniaze nie sú všetko.

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
katalóg Pozri príspevok
Predáš, ak sa pominie. Viem, že nie je jednoduchá doba, ale každá doba rieši svoje. Veď ti majetok neutečie.
Aby sa stal človek vecným bremenom, musí s tým súhlasiť. Či nie?
Predpokladám, že ide o človeka ako vecné bremeno, môžem sa spýtať ako vzniklo? Čo bolo príčinou? Pretože ak napr. "vecné bremeno" urobilo veľkú láskavosť voči rodine, aby neprepadol majetok... a tak ho vlastne zachránil pred zánikom, alebo ak bolo doslova donútené k tomuto kroku, príčin je asi neúrekom.
Ja len, aby sa nezabudlo na morálku. Peniaze nie sú všetko.

blišie o vzniku vec.bremena mám v mojom predošlom príspevku "pladba za energie" ,ktorý sa síce zaoberá iným problémom,ale pre vysvetlenie stačí.
No ide o to ,ze spolunáivanie s týmto bremenom je uz neznesitelne,a chcem to vyriešiť,aby boli obe strany spokojne...

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

katalóg
nokia007 Pozri príspevok
blišie o vzniku vec.bremena mám v mojom predošlom príspevku "pladba za energie" ,ktorý sa síce zaoberá iným problémom,ale pre vysvetlenie stačí.
No ide o to ,ze spolunáivanie s týmto bremenom je uz neznesitelne,a chcem to vyriešiť,aby boli obe strany spokojne...
V tejto téme to nespomínaš, ale citovala ťa asi danushka.
Energie sú príčinou nezhôd, len aby energie neboli akože dôvodom pre predaj.
Najlepšie je vypočutie oboch strán. Ale o to tu na porade nejde.
Takže ja sa s najväčšou pravdepodobnosťou k tejto téme už vyjadrovať nebudem.

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

jozefhorvat
Ja by som zas mal otázku, ako sa postupuje, ak chcem zriadiť vecné bremeno na pozemkoch, kde som jediným vlastníkom a na pozemkoch kde mám väčšinový podiel, na účel výstavby a užívania inžinierskych sietí vedúcich cez moje pozemky v prospech budúcich majiteľov novorozparcelovaných pozemkov na výstavbu domov. Dík

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.