Zavrieť

Porady

vyrovnanie manka v pokladni podnikateľa

ahojte, poprosím o radu, účtujem s.r.o. jeden majiteľ, v pokladni mi chýba cca 40 000,00 EUR, je to možné vyrovnať jeho vkladom do pokladne a zaúčtovať na účet 365 ako krátkodobú finančnú výpomoc? je tam nejaké obmedzenie sumou a časovo dokedy to musí vrátiť? On len nakupuje, potom prinesie kopu boločkov no a ja to mám samozrejme vyriešiť ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aj my to tak riešime......ak je jeden, nie je problém.....oznám mu to,aby to vedel, že si "požičiava" jeho sro od neho ako FO.....

    megy5 je offline (nepripojený) megy5

    megy5
    ďakujem, a nie je obmedzené časovo kedy to má vrátiť, lebo len teraz začínam rok a ten vklad by mal byť v januári a z účtu ešte nevybral toľko aby to mohol "vrátiť" a keď to ide cez tento účet, tak sa tam nepočítajú úroky, vráti sa tá istá suma, áno?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    megy5 Pozri príspevok
    ďakujem, a nie je obmedzené časovo kedy to má vrátiť, lebo len teraz začínam rok a ten vklad by mal byť v januári a z účtu ešte nevybral toľko aby to mohol "vrátiť" a keď to ide cez tento účet, tak sa tam nepočítajú úroky, vráti sa tá istá suma, áno?
    neviem o časovom limite na vrátenie...
    ale opýtaj sa ho odkiaľ má peniaze na investovanie do sro??? aby to neboli peniaze, z čiernych obchodov.....ak nemá iný zdroj príjmu.....môže sa obhajovať, že dáva do toho svoje úspory.....ale z roka na rok????stále dokola to isté.....to je iba na zamyslenie....nič viac som tým nechcela povedať....

    erikaha je offline (nepripojený) erikaha

    erikaha
    Len doplním, ak ide o pôžičku al. krátkodobú finančnú výpomoc, mala by byť riadna zmluva o pôžičke . Ja v nej uvádzam načo sa poskytnuté peniaze použijú /napr. na splatenie záväzkov/, dobu splatnosti.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Kratkodoba pozicka 365. Dlhodoba pozicka 479.

    Zmluva o pozicke je nevyhnutna. Casovy limit nie je, on moze dat aj financny dar spolocnosti 221/413

    vyrovnanie manka v pokladni podnikateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.