Zavrieť

Porady

Pomoc....zo starej analogovej kamery do pc

Ahojte, potreboval by som poradiť, ako úspešne spracovať dáta z kamery v pc ide o to, že mám starú kameru kúpil som si prevodník takže dáta viem dostať do PC problém je s tým, že obraz mam čiernobiely (prvý problém) 35min videa mám na 30GB a po komprimácii nieje vidieť obraz (druhý problém (možno s editorom)) a tretí je už spomínaný editor potreboval by som poradiť, aký mám použiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Na strih (prip. efekty za pomoci pluginov) a komprimaciu (samozrejme musi byt nainstalovany dekoder divx, xvid a pod. v zavislosti od kompresie) doporucujem VirtualDub.
    To ze je prenesene video ciernobiele, tak to neviem, ale zrejme treba niekde nastavit, aby nebolo

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ghanburighan Pozri príspevok
    Ahojte, potreboval by som poradiť, ako úspešne spracovať dáta z kamery v pc ide o to, že mám starú kameru kúpil som si prevodník takže dáta viem dostať do PC problém je s tým, že obraz mam čiernobiely (prvý problém) 35min videa mám na 30GB a po komprimácii nieje vidieť obraz (druhý problém (možno s editorom)) a tretí je už spomínaný editor potreboval by som poradiť, aký mám použiť.
    Ten čiernobiely prenos asi viem, kde bude chyba. Začnem obšírnejšie.

    Prenos videa do PC sa najčastejšie realizuje 2 formátmi - kompozit alebo S-video. U kompozitu ide celý signál jedným káblom (je to spravidla žltý konektor na prenosových kábloch). S-video je prenášané 2 žilami, jedna zložka je obraz a druhá je farba. Stalo sa mi raz, že na S-video kábli (s ktorým som prepájal PC a telku) mi kocúr prekúsol tú farebnú žilu a celý obraz bol čiernobiely. Po výmene kábla bol obraz zase v poriadku, rovnako pri kompozitnom prenose to bolo OK.

    Takže použi na prenos videostopy kompozitný signál a malo by to byť farebné.

    To, že 35 minút surového stiahnutého videa má 30 GB by mohlo byť v poriadku. Pokiaľ je video nekomprimované, tak môže mať takú veľkosť, aj má väčšie rozlíšenie.

    Ja používam Ulead VideoStudio.

    Inak o prevode analógového videa do PC už bolo viacej tém, napr.:

    http://www.porada.sk/t112902-konverz...ka-na-dvd.html

    http://www.porada.sk/t155836-pripoje...notebooku.html

    http://www.porada.sk/t167618-vhs-kamera-a-pc.html
    Ďakujem vyskúšam, používam inak rovnaký program ale moc v ňom neviem pracovať... neviem napríklad odstrániť zrnenie pomocou toho ponúkaného filtra...

    Pomoc....zo starej analogovej kamery do pc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.