Zavrieť

Porady

Nezaúčtovanie obchodného podielu

Potrebujem poradiť od Vás skúsenejších, ako správne a v súlade s právnymi predpismi postupovať v prípade ak:
Spoločnosť sro sa v septembri 2010 stala spoločníkom v inej sro a nadobudla tak podiel 10%. Pravdepodobne nedopatrením konateľ neposunul potrebné doklady (VPD, zmluvu...) účtovníčke a teda podiel nie je zaúčtovaný v majetku firmy. Čo teraz, keď je účto dávno uzavreté, prebehlo valné zhromaždenie a problém sme zistili až teraz úplnou náhodou... Môžem vystaviť napr. k 1.1.2011 výdavkový doklad na predmetnú sumu, s tým že je to vklad do rúk správcu vkladu a teda nadobudnutie obchodného podielu?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zrejme ti nič iné nezostáva. je tých 10% významná suma? Ak áno, bolo by vhodné opraviť celú RUZ, ale naozaj by to musela byť významná suma.

    hanulka05 je offline (nepripojený) hanulka05

    hanulka05
    ide o 1100eur, neviem či je to veľa alebo málo... konateľ určite na otvorení RUZ trvať nebude, len som si nebola istá či to môžem len tak teraz doúčtovať a s akými dátumami...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daj k dokladu, že je to zo dňa......
    a ide o opravné účtovanie.
    v Poznámkach za rok 2011 - to mžeš popísať podrobnejšie.
    taká suma pravdepodobne nie je významná.

    hanulka05 je offline (nepripojený) hanulka05

    hanulka05
    Ešte, aby som to mohla úspešne doriešiť by som sa chcela pre istotu opýtať ako treba oceniť nadobudnutý podiel v sro:
    Spoločnosť nadobudla aj 10% ZI v českej sro (tj. 20000czk) za 850 eur, čiže obstaranie DFM je vo výške 850eur. nejaký výnos/stratu budem riešiť až keď by som chcela tento podiel ďalej predať. alebo treba brať do úvahy aj fakt že ide o vklad v zahraničnej sro so ZI v českých korunách a po prepočte kurzom je 20000czk menej ako 850eur a vzniká tu rozdiel ktorý treba niekam zaúčtovať?

    Nezaúčtovanie obchodného podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.