Zavrieť

Porady

Kupa nehnutelnosti - zapocet troch stran

Jeden znamy pracoval na rekonstrukcii nehnutelnosti, ale posledna faktura (alebo posledne dve) mu neboli ani s odstupom asi troch rokov zaplatene. Marne sa domaha penazi, nedari sa mu to. Supisy prac, faktury, zmluvu..., to vsetko ma v poriadku.

Pred casom som kupoval nehnutelnost. Viac ako polovicu sumy som spravil cez hypotekarny uver, co predavajuci ihned obdrzal. Momentalne sa blizi druha splatka, ktoru mam zaplatit zo svojho a potom po zapisani do listu vlastnictva to bude zaverecne doplatenie. Kedze znamy, ktory tam pracoval nedostal zaplatene, uvazujem o vzajomnom zapocte. Peniaze, ktore mam pouzit ako druhu splatku (cca. 25 tisic eur) by som cez zapocet zaplatil jemu, takze by si to stiahol z toho co mu dlzia. Je to mozne spravit takouto formou, ze to teda zaplatim znamemu a on si to formou zapoctu odpocita z dlznej sumy, ktoru mu dlzia? Potom, ked pride zapis do listu vlastnictva, ostava mi tretia platba a tu by som tiez riesil radsej moznost zapoctu, ak je to mozne.

Mimo ineho, predavajuci od ktoreho som kupil nehnutelnost mi posiela listy, ze sme boli dohodnuti na inom termine platby a pod. Ked som ho vyzval, aby mi tieto veci dolozil obojstranne podpisanou zmluvou, tak opat len list, ze sme sa dohodli blablabla... Mam kupno-predajnu zmluvu, ktoru tusim potrebovala aj banka a tam je termin prvej, druhej, aj podmienka o zapise do LV a az nasledna platba, to vsetko je jasne uvedene zmluve. Ake ma v tejto veci moznosti?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa nehnutelnosti - zapocet troch stran

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.