Zavrieť

Porady

Aký strom?

Aký strom mám zasadiť na dvor,cca 5m od základov,ktorý je pekný,rýchlo rastie a bude tieniť terasu???? Ďakujem.
Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..zasaď smutnú vrbu..tá je pekná, rýchle rastie a budeš mať tieň nielen na terase, ale aj pod ňou
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tinka.ba Tinka.ba

Tinka.ba je offline (nepripojený) Tinka.ba

ja by som zasadila nejaky ihlicnan, nech ho mozem pocas Vianoc vysvietit
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

legolas Pozri príspevok
..zasaď smutnú vrbu..tá je pekná, rýchle rastie a budeš mať tieň nielen na terase, ale aj pod ňou
smutná vŕba je pekná vec, ale treba si uvedomiť, že tento strom vyžaduje neustálu starostlivosť v podobe zametania kôp lístia a tvarovania nakoľko rastie dosť rýchlo...

ihličnan je dobrý nápad.... ale zadávateľka neuviedla, čo od stromu očakáva, či aj dajaký úžitok, alebo aj dajakú exotiku... napr. ja by som uvažoval o nejakom jedlom gaštane (ale ten vyžaduje aby boli v blízkosti posadené aspoň dva stromy) len neviem či dostatočne rýchlo rastie...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

KATALPA - pekny listnac,vela druhov

alebo Zlaty dazd.
Je to velmi vdacny krasny krik,na jar je prvy rozkvitnuty v zahrade,cele leto je zeleny. Rychlo rastie, da sa dobre tvarovat
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ice dive Pozri príspevok
smutná vŕba je pekná vec, ale treba si uvedomiť, že tento strom vyžaduje neustálu starostlivosť v podobe zametania kôp lístia a tvarovania nakoľko rastie dosť rýchlo...

ihličnan je dobrý nápad.... ale zadávateľka neuviedla, čo od stromu očakáva, či aj dajaký úžitok, alebo aj dajakú exotiku... napr. ja by som uvažoval o nejakom jedlom gaštane (ale ten vyžaduje aby boli v blízkosti posadené aspoň dva stromy) len neviem či dostatočne rýchlo rastie...
Mam gastan v zahrade,ale rastie strasne pomaly. Moj ma asi 5-6 rokov,ale ma max. meter ...neviem, ci sa dozijem plodov . Ale je pekny,len listky mu trochu omrzli,ked na jar boli tie mrazive noci

Vrbu mam tiez. Pekny stromcek,ale rastie neuveritelne rychlo, treba velmi casto strihat,aby nenarastol do obrovskych rozmerov.
V lete ma hnevaju tie jej vatove chumaciky, podobne topolu, ktore su vsade!Ale nastatsie to trva len par dni. Pod vrbou je v letnych horucavach prijemny chladok
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Neviem, ci by splnili tvoje poziadavky, ale ja som vzdy snivala o magnolii a dockala som sa... a podla mna by kazda rodinna zahradka mala mat ceresnu. Zalezi od tvojich dalsich poziadaviek. Skus sa inspirovat tiez zahradami inych, co ta oslovi, ked jazdis ulicami...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zalezi, ci je terasa z juhu alebo zo severu. Predpokladam, ze z juhu, ked pises o tieneni.

Z juznej strany domu treba sadit iba listnate stromy, ktore su inteligentne, cize v lete tienia a v zime prepustie svetlo a teplo do baraku. Ihlicnany su sproste ako tago, tym je to jedno, tienia po cely rok. Ihlicnany su pekne, ale zo severnej strany domu, tam je to jedno.
2 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

Záleží aj na lokalite, kde bývaš a na vzhľade domu a záhrady. Ak si južnejšie, tak napr. albízia. Vŕbu v žiadnom prípade ku terase. Ani ihličnany by som tam nedala. Dnes je na výber veľké množstvo kultivarov okrasných jabloní, čerešní (japonské, sakura)...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja by som tam tiez dala radsej nejaky ovocny uzitocny strom.
nech mas z toho aj osoh.
vlani sme zasadili zopar mladych,uplne malych stromcekov a tento rok mala ceresna uz aj zopar plodov,a je raz tak velka.
inak,my ideme tiez robit terasu a bude sa nam ponej tahat vinic-tiez dobre zatieni,a este bude aj hrozienko-uz sa na to tesim
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Ďakujem za príspevky.Je to juhozápadná strana domu.Vŕba tam už je,tá s točenými konármi,ale potrebujem ešte jeden strom.Zlatý dážď,magnólia a pod.nie sú stromy tieniace,.ale asi skúsim tie okrasné čerešne,alebo niečo podobné.Ovocné stromy už nieéé,za domom mám sad s 36 ovocnými stromami rôznych druhov
Naposledy upravil 555555 : 15.07.11 at 18:10 Dôvod: doplnenie
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..tak tam zasaď lipu, ona sa ti odvďačí aj kvetom aj tieňom..
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

555555 Pozri príspevok
Ovocné stromy už nieéé,za domom mám sad s 36 ovocnými stromami rôznych druhov
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

legolas Pozri príspevok
..tak tam zasaď lipu, ona sa ti odvďačí aj kvetom aj tieňom..
neviem,či lipa rastie dostatočne rýchlo....a dorastá do obrovských rozmerov...aby ju nemuseli potom neskôr vyťať
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Gina Er Pozri príspevok
neviem,či lipa rastie dostatočne rýchlo....a dorastá do obrovských rozmerov...aby ju nemuseli potom neskôr vyťať
pozrí, neviem koľko ony majú rokov, ak by sme zobrali, že ich vek je cca 30 rokov, tak ak by žili do 100 , je to len 70 rokov pre tú lipu a tá lipa pri 70demdesiatke nebude až taká obrovská čo ty na to?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

legolas Pozri príspevok
..tak tam zasaď lipu, ona sa ti odvďačí aj kvetom aj tieňom..
My mame pri plote tiez lipu a ked kvitne, je to uplne uzasne... no ako v rozpravke som sa tento rok citila. Tiez odporucam tomu, kto ma priestor, si ju niekde zasadit. Aj ked vacsina ludi pozera na uzitkovu hodnotu a lipa vam da vlastne "len" kvety na caj, vona jej kvetov, ktoru vsade siri, je neopakovatelna a ked ju mate blizko - je to na nezaplatenie.
Naposledy upravil Chokma : 16.07.11 at 11:29
1 0
Digitalne Digitalne

Digitalne je offline (nepripojený) Digitalne

Jednoznačne čerešňu -máme ich už niekoľko sú to bezproblémové stromy prakticky sa nemusia ani postrekovať chce to len dobre zasadiť s nejakým zásobným hnojivom pevný kolík na prvé roky a starať sa aby nezhynula smädom.

Keď sme sadili našu prvú čerešňu v živote - v momente výsadby to bol tenký cca 2m dlhý prút - starý záhradkár mi poradil po vysadení čerešňu ohnúť a jej vrcholec zakopať do zeme a zaťažiť aby "nevystrelila".

Vyzeralo to takmer ako luk a takto sme stromček nechali od leta až do jari, potom sme stromček uvoľnili a pekne sa vzpriamil.

Dnes má táto čerešňa mimoriadne širokú korunu prakticky je širšia ako vyššia, výborne sa oberá a je pýchou celej záhrady. Ak vyberáte jediný strom k rodinnému domu tak len čerešňu.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Digitalne Pozri príspevok
Jednoznačne čerešňu -máme ich už niekoľko sú to bezproblémové stromy prakticky sa nemusia ani postrekovať chce to len dobre zasadiť s nejakým zásobným hnojivom pevný kolík na prvé roky a starať sa aby nezhynula smädom.

Keď sme sadili našu prvú čerešňu v živote - v momente výsadby to bol tenký cca 2m dlhý prút - starý záhradkár mi poradil po vysadení čerešňu ohnúť a jej vrcholec zakopať do zeme a zaťažiť aby "nevystrelila".

Vyzeralo to takmer ako luk a takto sme stromček nechali od leta až do jari, potom sme stromček uvoľnili a pekne sa vzpriamil.

Dnes má táto čerešňa mimoriadne širokú korunu prakticky je širšia ako vyššia, výborne sa oberá a je pýchou celej záhrady. Ak vyberáte jediný strom k rodinnému domu tak len čerešňu.
..ty nečítaš jej odpoveď?, ona nechce ovocný strom....., jasné?
Naposledy upravil legolas : 17.07.11 at 07:03
0 0
Digitalne Digitalne

Digitalne je offline (nepripojený) Digitalne

1. legolas, s tými otáznikmi sa treba troška krotiť, nech má diskusiu nejakú úroveň.

2. ale k téme: 555555 píše: "asi skúsim tie okrasné čerešne" tak som reagoval pár slovami o čerešniach. Eto vsjo.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Ďakujem všetkým za rady.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Digitalne Pozri príspevok
1. legolas, s tými otáznikmi sa treba troška krotiť, nech má diskusiu nejakú úroveň.

2. ale k téme: 555555 píše: "asi skúsim tie okrasné čerešne" tak som reagoval pár slovami o čerešniach. Eto vsjo.
..okrasné čerešne sa neoberajú.. wazi ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať