Zavrieť

Porady

kvety na balkon

Ahoj, chcela by som poprosiť o tip, mám balkón na južnej strane a stále sa mi kvety spália na slnku a chcem sa spýtať aké rastliny sú vhodné na bakon na juhu kde celé leto svieti slnko a rastliny nie sú chránené ??? Skúšala som ťahavé muškáty, smradošky, begonie, petunie.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Muškáty, surfínie, petúnie. Samozrejme je treba častejšie polievať, ale nie prelievať. A hnojiť aspoň 2 x týždenne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mam tiez kazdorocne muskaty na juznej strane.
    Mam ich v samozavlazovacich crepnikoch,dari sa im vyborne.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja mám na balkone prudké slnko do obeda, ale robím kvietkom tienik...a rastie tam všetko možné...aj begonie, oleander,gardenia, columnea-...

    ...a keby si skúsila stromčeky do črepníkov?..

    marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

    marlo79
    ja mam juhovychodnu stranu a nemal som problem s muskatmi vobec a tento rok som skusil surfinie .. taktiez ziadny problem len castejsie zalievat ako muskaty.

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Ja mám na JV strane petúnky (slnko na ne praží od samého rána do cca 15,00), v silných horúčavách zalievam 2x denne - ráno a večer, inak iba raz - a vyzerajú byť spokojné Ostatné kvietky na tom balkóne vždy trpeli (kaktusy som neskúšala), ale petúnkam a surfínkam sa tam každoročne darí...

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Najnovší Záhradkár odporúča slnečnice...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ja mám na juhozápadnej strane ťahavé aj obyčajné muškáty a darí sa im, aj keď ich niekedy aj 4 dni nezalejem.. To je vtedy, keď som na chalupe a zalievam záhradu. Mala som tak po dva lístočky na každom muškáte žlté, ale inak sú krásne. V tieni na balkóne, teda nižšie na stojane mám aj nejaké bylinky a ženícha a nevestu, ale zimu mi prežila iba nevesta, tá je krásna, ženích zamrzol.
    Liečivé bylinky boli trochu zvädnuté, po poliatí sa spamätali.
    Mojím muškátom sa darilo kým nezačali tie teplá potom začali žltnúť......myslela som si že ich spálilo slnko, na našom balkóne v jednom kuse praží slnko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.