Zavrieť

Porady

Stačí pokladničný doklad namiesto faktúry?

Ahojte,
som živnostníčka, účtovníctvo si vediem sama, zatiaľ som vystavovala iba faktúry (hradené bezhotovostne), takže to išlo ľahko.

Teraz chcem začať príležitostne podnikať s rôznymi atrakciami (trampolína, aquazorbing...atď.), čiže budem prijímať malé čiastky v hotovosti.
Príde mi ale blbé vystavovať nejakému záujemcovi faktúru (a aj zdĺhavé), reg.pokladňu zase nemám, čiže ani bloček neprichádza v úvahu.

MOJA OTÁZKA: Stačí keď vystavím pokladničný doklad za prijaté peniaze? Má to rovnakú váhu ako faktúra? (možno pre niekoho blbá otázka, ale ja s tým nemám skúsenosti )

Ďakujem za rady!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

? ego.mc
Pri predaji služieb, nemusíte vystavovať faktúru, takže by stačil aj pokladničný doklad. Ale nezabúdajte, že existuje Zákon o ERP, takže kúpa pokladne Vás neminie.

grafmart je offline (nepripojený) grafmart

grafmart
ego.mc Pozri príspevok
Pri predaji služieb, nemusíte vystavovať faktúru, takže by stačil aj pokladničný doklad. Ale nezabúdajte, že existuje Zákon o ERP, takže kúpa pokladne Vás neminie.
diki, o tom zakone som nemala ani tucha, lebo sa priznam ze take veci moc nesledujem, ale uz som si to nastudovala, tak som mudrejsia....este raz DAKUJEM

Stačí pokladničný doklad namiesto faktúry?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.