Zavrieť

Porady

odvody do zdravotnej za minulý rok

Potrebovala by som poradiť. Živnostník si v r. 2010 uplatňoval paušálne výdavky. V roku 2011 prešiel na JÚ a prišli mu zo zdravotnej nedoplatky za 5 mesiacov. Je v nich aj nedoplatok za 12 mesiac 2010. Zaplatil ho v r. 2011 a teraz neviem, či to môžem dať do nákladov v roku 2011 ,keď si minulý rok uplatňoval výdavky paušálne. Veľmi pekne ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elizabeth7 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť. Živnostník si v r. 2010 uplatňoval paušálne výdavky. V roku 2011 prešiel na JÚ a prišli mu zo zdravotnej nedoplatky za 5 mesiacov. Je v nich aj nedoplatok za 12 mesiac 2010. Zaplatil ho v r. 2011 a teraz neviem, či to môžem dať do nákladov v roku 2011 ,keď si minulý rok uplatňoval výdavky paušálne. Veľmi pekne ďakujem vopred za odpovede.
    Áno, sú to VOZD-nie náklady, tie sú v PÚ.

    elizabeth7 je offline (nepripojený) elizabeth7

    elizabeth7
    Doložili mi teraz aj príjmový za odvody do zdravotnej za október a november 2010, zaplatené v marci 2011. Lenže ja už mám zaúčtované všetko do konca júna. Môžem podľa Vás ten príjmový ešte zaúčtovať?

    Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

    Discodiva
    Prosím vás, ak si podnikatel podával zučtovanie ZP za rok 2010 a vyšla mu tam suma 52 € ako preddavok, tak tu si bude od tohto mesiaca platiť? Pretože som to potom prerátavala a vyšiel mi vymeriavaci základ 352 a tam mi vyšla suma 49 €, tak ktorá je správna?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Discodiva Pozri príspevok
    Prosím vás, ak si podnikatel podával zučtovanie ZP za rok 2010 a vyšla mu tam suma 52 € ako preddavok, tak tu si bude od tohto mesiaca platiť? Pretože som to potom prerátavala a vyšiel mi vymeriavaci základ 352 a tam mi vyšla suma 49 €, tak ktorá je správna?
    Preddavky vypočítané z RZZP za rok 2010 sú pre obd. od 01012012-31122012, stále sa pokračuje celý tento rok 2011 podľa DP z roku 2009......

    Discodiva je offline (nepripojený) Discodiva

    Discodiva
    takže ak si platil doteraz 46 tak pokračuje v tom? a také isté ostávaju aj sociálne? AKoto že sa to nemení?

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ahojte,

    prosím Vás nemá niekto tabuľku na výpočet odvodov do ZP pre SZČO+zamestnanec za roky 2005,6,7,8 a aké VZ platili pre rok 200,2001,2002,2003 a 2004. Mám jeden taký bonbónik a už tu blúdim asi 2 hod. a len som sa domotala

    odvody do zdravotnej za minulý rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.