Zavrieť

Porady

zahraničné cesťáky

Potrebovala by som poradiť ohľadom cesťákov do zahraničia. Keďže mám iba slovenskú pokladňu, kurzom ku ktorému dňu mám prepočítať na Eura? Dňom vyúčtovania SC? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lienka492 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť ohľadom cesťákov do zahraničia. Keďže mám iba slovenskú pokladňu, kurzom ku ktorému dňu mám prepočítať na Eura? Dňom vyúčtovania SC? Dakujem
    Kurzom prvého dňa v mesiaci, v ktorom sa začala SC .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lienka492 Pozri príspevok
    urcite? niekde som citala ze poslednym dnom.

    Pozri Zákon o cestovných náhradách - nájdeš na hlavnej stránke Porady

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    V zákone sa píše o kurze pri poskytnutí zálohy zamestnancovi. Ak záloha nebola poskytnutá (na SC nešiel zamestnanec), myslím si, že kurz má byť dňom vyúčtovania. V takom prípade sa nejedná o výdavky podľa zákona o cestovných náhradách, ale podľa ZoDP § 19 ods. e).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ego.mc Pozri príspevok
    V zákone sa píše o kurze pri poskytnutí zálohy zamestnancovi. Ak záloha nebola poskytnutá (na SC nešiel zamestnanec), myslím si, že kurz má byť dňom vyúčtovania. V takom prípade sa nejedná o výdavky podľa zákona o cestovných náhradách, ale podľa ZoDP § 19 ods. e).
    Ale pri ZPC musí byť poskytnutá záloha.(ak o ňu požiada)
    Naposledy upravil Tweety : 19.07.11 at 15:18

    lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

    lienka492
    Mam cestak, v ktorom je zamestnanec 14 hodin v Rakusku a zvysnych 10 hodin na Slovensku. Mam pravdu, ked si myslim, ze stravne mu dam iba za hodiny stravene v Rakusku a Slovensko si nevsimam? Potrebujem, aby mi to niekto potvrdil :-)
    Dakujem

    zahraničné cesťáky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.