Zavrieť

Porady

pracovná zmluva a konateľ s.r.o.

Pekný podvečer, vie mi niekto poradiť aké náležitosti má mať pracovná zmluva pre konateľa spoločnosti? Nie je spoločník, len konateľ, ja stanovená nejaká hranica mzdy? Ide o to, aby bola pracovná zmluva a zo zákona minimálne odvody? Má niekto skúsenosti? ďakujeeeem
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

martabb Pozri príspevok
Pekný podvečer, vie mi niekto poradiť aké náležitosti má mať pracovná zmluva pre konateľa spoločnosti? Nie je spoločník, len konateľ, ja stanovená nejaká hranica mzdy? Ide o to, aby bola pracovná zmluva a zo zákona minimálne odvody? Má niekto skúsenosti? ďakujeeeem
Konateľ vykonáva funkciu konateľa buď na základe mandátnej zmluvy, alebo na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa. Výška mzdy nie je ničím ohraničená.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

Evanka Pozri príspevok
Konateľ vykonáva funkciu konateľa buď na základe mandátnej zmluvy, alebo na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa. Výška mzdy nie je ničím ohraničená.
Zmluva o výkone funkcie konateľa sa uzatvára podľa zákonníka práce? Ako zamestnávateľ a zamestnanec? ďakujem
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

martabb Pozri príspevok
Zmluva o výkone funkcie konateľa sa uzatvára podľa zákonníka práce? Ako zamestnávateľ a zamestnanec? ďakujem
Zmluva o výkone funkcie sa uzatvára v zmysle §66 ods 3 Obchodného zákonníka.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

Evanka Pozri príspevok
Zmluva o výkone funkcie sa uzatvára v zmysle §66 ods 3 Obchodného zákonníka.
ďakujem za radu, ale tvrdia mi že to ide aj na základe zákonníka práce, zamestnanec:zamestnávateľ, vtedy platí s.r.o.odvody, len som nikde nenašla ako to zakomponovať do pracovnej zmluvy???
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

martabb Pozri príspevok
ďakujem za radu, ale tvrdia mi že to ide aj na základe zákonníka práce, zamestnanec:zamestnávateľ, vtedy platí s.r.o.odvody, len som nikde nenašla ako to zakomponovať do pracovnej zmluvy???
Na základe PPV stále platí zamestnávateľ odvody, zamestnancovi zráža ale odvádza ich spoločne so svojimi .....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj konateľ môže byť len zamestnaný ako radový zamestnanec.
len predmet PZ potom nebude znieť na funkciu konateľa ale na konkrétnu činnosť.
2 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Prosím vás môžte mi poradiť, ak bude konateľ zamestnaný ako radový zamestnanec a vyplňam práve RLFO do SP tak v doplňujúcich údajoch pre zamestnanca mám uviesť, kod
1 – zamestnanec - konateľ spoločnosti s. r. o., alebo sa tento kod vypĺňa len vtedy, ak má zmluvu o výkone funkcie konateĺa?
ĎAKUJEM.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neuvedieš konateľ, ale zamestnanec.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

KEJKA Pozri príspevok
neuvedieš konateľ, ale zamestnanec.
Ďakujem za odpoveď. No práveže tam sú kódy len pre:


Uveďte jedno z čísel:
1 – zamestnanec - konateľ spoločnosti s. r. o.,
2 – zamestnanec - spoločník s. r. o. alebo komanditista komanditnej spoločnosti,
3 – zamestnanec - likvidátor, prokurista alebo nútený správca,
4 – zamestnanec - člen štatutárneho orgánu, správnej rady alebo dozornej rady,
5 – SZČO - osoba vykonávajúca umeleckú činnosť alebo inú tvorivú činnosť mimo pracovnoprávneho vzťahu.
Ak nie ste osobou podľa číselníka 1 – 5, číselný kód neuvádza

Ak bude konateľ radový zamestnanec, tak neuvediem žiaden kód?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neuvedieš
1 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

KEJKA Pozri príspevok
neuvedieš
Vďaka.
0 0
eugen.lengyel eugen.lengyel

eugen.lengyel je offline (nepripojený) eugen.lengyel

Zdravim,
ak ma konatel v zmluve o vykone konatelstva alebo v mandatnej zmluve uvedenu pravidelnu mesacnu odmenu (napr. 100E), je z pohladu socialneho a zdravotneho poistenia zamestnancom? Potom z tejto odmeny plati socialne a zdravotne odvody, ale nikde som nenasiel, ze aky je minimalny vymeriavaci zaklad. Znamena to, ze plati odvody zo 100E mesacne? To by ale boli smiesne sumy (kontel: SP~7E, ZP~4E; s.r.o.: SP~22E; ZP~10E) - kontel by dostal na ruku 89E a s.r.o. by vyplatila 132E, t.j. 43E by boli odvody. Takto by si mohol kazdy konatel znizit odvody na uplne minimum. (Teraz neriesim z coho by zil). Je moja uvaha spravna? Alebo sa mylim?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
správna, nemýliš sa.
0 0
beabea beabea

beabea je offline (nepripojený) beabea

Prosím Vás o radu, ak od 1.7. idem prihlásiť spoločníka, konateľa na dohodu o pracovnej činnosti, jedná sa o nepravidelný príjem? aký je potom postup s odvodmi...ďakujem
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
Do sociálnej poisťovne sa prihlasuje jeden deň pred nástupom, buď máš preklep v dátume alebo to už nemôžeš. Dohoda o pracovnej činnosti je obmedzená časovo -zákonník práce- kde môže pracovať max. 10 h týždenne. Z dohôd sa zatiaľ platí len úrazové poistenie a do garančného fondu..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

akože môže prihlásiť aj spätne, ale so sankciami....

prečo si myslíš, že bude nepravidelný príjem?
0 0
beabea beabea

beabea je offline (nepripojený) beabea

Mila123 Pozri príspevok
akože môže prihlásiť aj spätne, ale so sankciami....

prečo si myslíš, že bude nepravidelný príjem?


Ospravedlňujem sa, zaúradoval škriatok: od.1.9. je správny dátum, odvody z dohôd sú mi jasné, len či zato, že sa jedná o konateľa a spoločníka, ktorý nie je zatiaľ v pracovnom pomere sa nejedná o nepravidelný príjem, ktorý treba nejako spätne rozpočítať na predošlé mesiace....alebo sa mýlim, a mám s ním jednať ako s obyčajným dohodárom?
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
ako sa tu vkladá príloha? dala by som tu pdf ohľadom odvodov konateľa, je tam situácia konateľ na zmluvu s pravidelným a nepravidelným príjmom. Je tam rozdiel v odvádzaní poistného. Či sa tak posudzuje aj u dohody zistím a napíšem čím skôr.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
pri dohode sa typ príjmu neuvádza či pravidelný alebo nie.. jednáš s nim ako s obyčajným dohodárom. V programe mi ani takú možnosť nedalo či P alebo N príjem. Malo by to byť správne.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
účtovníčka_prešov Pozri príspevok
pri dohode sa typ príjmu neuvádza či pravidelný alebo nie.. jednáš s nim ako s obyčajným dohodárom. V programe mi ani takú možnosť nedalo či P alebo N príjem. Malo by to byť správne.
dohoda - RLFO do SP, zaškrtáva sa či ide o pravidelný, či nepravidelný príjem alebo dohoda. Takže aj soft to musí vedieť rozlíšiť. Len toľko, nečítala som celú tému, takže ak som mimo s informáciou, prepáčte.
Naposledy upravil KEJKA : 16.08.12 at 18:02 Dôvod: doplnené
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať