Zavrieť

Porady

Investicia do rodicovskeho domu

mame poschodovy dom a prerabam si podkrovie a chcel by som tam byvat ale chcel by som spisat neaku zmluvu z rodicmy aby neboli neskor neake problemy... proste ked tam vrazim neake peniaze aby ma nemohli odtial napriklad vyhodit... teraz rodicia suhlasia ale nikto netusi co sa stane napriklad za 5 rokov... tak by som sa chcel poistit neakou tou zmluvou ale netusim co tam musi taka zmluva obsahovat... vopred dakujem
Naposledy upravil arizona : 20.07.11 at 03:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Uzatvorte zmluvu o nadstavbe (alebo vstavbe) podľa § 21 a 22 zákona 182/1993 o vlastníctve bytov a dajte ju zavkladovať do katastra.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, Erzebeth, Lubaba, Katy a R, terezamaria, alla66
    6

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pokial nie je nehnutelnost na tvoje meno, tak vzdy vrazas peniaze do cudzieho,z coho ako pises, mozu byt neskor problemy.

    Mozes dom od rodicov odkupit,prip. dostat darom...

    Neviem, ako si predstavujes tu zmluvu.
    Nieco take,ze ak by ta nahodou vyhodili, tak ti musia vratit peniaze? Ak by ste mali nejake nezhody, mozu aj napriek zmluve s vratenim penazi otalat a skoncite behanim po sudoch a pod.

    Ak citis uz teraz, ze nejake nezhody by mohli nastat, radsej do toho nechod, usetris si problemy.
    Aj tu na Porade je vela podobnych pribehov kvoli nezhodam s majetkom...

    Investicia do rodicovskeho domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.