Zavrieť

Porady

zateplenie porfixu 375

Zravim vsetkych odbornikov a poprosim o radu Chcela by som zateplit novostavbu z porfixu 375. Len neviem aky hruby EPS je treba 8? 10? Chcem mat viac nazorov, nie len ten od firmy, ktora mi to bude robit. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    To záleží od toho, aké "R" chceš dosiahnuť. Môžeš dať aj 5 cm, aj 30 cm...

    Keďže cena EPS je z celkovej sumy zateplenia jedna z najmenších položiek, tak by som dal smelo napr. 12 cm. Pri hrubšom zateplení podľa mňa dosť zle vyzerajú menšie okná, vetračky - ako strieľne na hrade.

    igorki je offline (nepripojený) igorki

    igorki
    Pokial uvažuješ nad rozmermi 8 a 10 tak rozhodne 10 cenový rozdiel je zhruba 1 eur.Pokial sa pozrieš na vývoj ceny plynu a elektriny tak izolácie nebude nikdy dosť.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-...t-v-konstrukci
    a budeš omnoho mudrejší dopln si hodnoty čo budeš potrebovať. Inak na tvojom mieste by som dával 15cm a máš kludné svedomie

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    15 cm.Novostavbu z porfixu nieje dobré zateplovať skôr ako 2-3 roky po dokončení stavby.Potrebuje vyschnúť.Inak riskujete plesne.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    220870 Pozri príspevok
    15 cm.Novostavbu z porfixu nieje dobré zateplovať skôr ako 2-3 roky po dokončení stavby.Potrebuje vyschnúť.Inak riskujete plesne.
    A kde budú tie plesne?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Všade naokolo.Nemusíš ich vidieť ani ciťiť.Ale budeš dýchať ich spóry.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    a dalsou vecou u porfixu je zmrastovanie pri schnuti. Ja by som to tiez nechal poriadne preschnut.
    Sranda je ze ci pri ytongu, ci pri porfixe su reklamne tahy rychlost vystavby a pod.ked to musi schnut min. 2 roky. Tak kde je ta uspora casu? (z tehly som mal vymurovany poschodovy dom za 3dni aj s garazou) Kde je ta uspora casu teda?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    220870 Pozri príspevok
    Všade naokolo.Nemusíš ich vidieť ani ciťiť.Ale budeš dýchať ich spóry.
    A kde budú tie plesne vznikať? V izolácii? Na styku izolácie a muriva? Alebo kde?

    zateplenie porfixu 375

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.