Zavrieť

Porady

Praskajuci dreveny strop

Dobry den,

potrebovala by som radu nejakeho odbornika. Kupila som byt v tehlovej bytovke. Nado mnou je uz iba podkrovny byt, avsak deli nas dreveny strop. Hoci ja mam v byte strop zatepleny, pocujem kazdy krok susedov nado mnou. Pri chodzi pucut vrzganie a praskanie.

Chcela by som sa preto spytat, ci to moze sposobovat strop, alebo susedova podlaha? V pripade, ak sused nie je doma, tak je pocut iba ticho.

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vrzganie podlahy alebo z vášho pohľadu stropu má na svedomí vysušenie dreva.Schnutím drevo stráca na objeme a vytvárajú s v ňom malé medzery ,ktoré sa nerovnomerným dynamickým zatažovaním vzájomne dotýkajú a tak vzniká vrzganie.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    zvyknut si.. alebo skusit tie modre rigips protihlukove dosky s protihlukovou vatou. Pokial sa to neprenasa murmi tak by to mohlo dost pomoct.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    gabsta Pozri príspevok
    A co z mojej strany s tym mozem spravit? Dakujem.
    Prinútiť alebo uprosiť suseda, aby do toho investoval kopu bubákov.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Izolácia medzi stropnými nosníkmi nevie zabrániť kročajovej hlučnosti.Toto sa teraz ťažko vyrieši k úplnej spokojnosti.

    gabsta je offline (nepripojený) gabsta

    gabsta
    a nemohla by ten vrzgajuci zvuk vydavat aj nekvalitne polozena podlaha suseda. lebo tie zvuky sa skor podobaju vrzgajucej posteli, ako praskaniu dreva...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ak by praskalo drevo to by som sa uz pomaly stahoval nech je to cokolvek, neverim tomu ze to bude sused riesit len preto ze to niekomu vadi. Bud si to poriesis ty a bude to stat nemale peniaze alebo si zvyknes.

    marleau: nepisal som o izolaci medzi nosnikmi, ale o znizenom strope.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    no asi ak by tam bola položená deka, by si to nepočula. Asi je tam iba konštrukcia a OSB dosky, ktoré vytvárajú fúgu a preto počuješ všetko. PS: také niečo máme v práci a tiež mi to lezie na nervy

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    gabsta Pozri príspevok
    a nemohla by ten vrzgajuci zvuk vydavat aj nekvalitne polozena podlaha suseda. lebo tie zvuky sa skor podobaju vrzgajucej posteli, ako praskaniu dreva...
    My od počítačov ani pri najlepšej vôli nedokážeme určiť presnú príčinu vrzgania.Kľudne to môže byť aj plávajúca podlaha na nerovnom podloží.

    gabsta je offline (nepripojený) gabsta

    gabsta
    220870 Pozri príspevok
    My od počítačov ani pri najlepšej vôli nedokážeme určiť presnú príčinu vrzgania.Kľudne to môže byť aj plávajúca podlaha na nerovnom podloží.
    To je mi jasne, len som chcela byt trosku v obraze skor, ako pojdem za susedom, nech nie som za uplneho debila. Dakujem za vsetky rady

    gabsta je offline (nepripojený) gabsta

    gabsta
    ja si to tiez myslim, a preto neviem, ci je taky blby, alebo arogantny a robi to naschval. lebo pravidelne rano okolo osmej (je jedno, ze je vikend) beha min. 10 minut po tom super vrzgavom mieste tam a spat.

    gabsta je offline (nepripojený) gabsta

    gabsta
    ahojte, tak som zistila, ze praskanie sposobuje poskodena stropna konstrukcia zo zatecenia zo strechy. susedov nad nami min. rok (kedy som tu este nebyvala), vytopilo zo strechy. strecha sa opravila, podlahova krytina suseda tiez, ale teraz sa to zacina prejavovat asi na konstrukcii.
    vedel by mi niekto poradit, kto by mal hradit opravu konstrukcie. lebo to vrzganie je fakt zo dna na den horsie a horsie.
    dakujem moc.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Poisťovňa,alebo správca bytovky.Ak to bolo následkom vytopenia, tak by to malo byť lokálne malo by sa to dať aj relatívne lacno a rýchlo opraviť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.