Zavrieť

Porady

poistné plnenie

prosím Vás, ked mi prišlo na bank.ucet z poisťovne poistné plnenie, tak to môžem dať do peňažného denníka ako "iný zdanitelný príjem"? /náklady na opravu som si dala do nákladov/
Musím na základe sprievodného listu od poisťovne - ktorý prišiel neskôr ako platba na účet - túto platbu zaevidovať do pohľadávok a potom spárovať s platbou, alebo stačí len že na základe bank.výpisu to dám do príjmov.
Vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    ešte ma napadla jedna otázka... aj vrátene PZP z poisťovne je zdanitelný prijem? myslím, že áno, len sa chcem utvrdiť.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ano je to iný zdanitľný príjem. Sprievodný list od poisťovne pripni k výpisu z banky a účtuj len na základe výpisu.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak pod PZP myslíš povinné zmluvné poistenie, tak je to VOZD v členení - poistenie s mínusovým znamienkom.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Ďakujem Katarína za tvoju odpoved. Prvá mi je jasná, ale ešte pre istotu sa opýtam na tú druhú. Ak mám na bank.výpise kladnú hodnotu teda vrátené pov.zmluv.poistenie od poisťovne, tak to mám dať do VÝDAJA ako výdaj ovplyv.základ dane? a nahadujem sumu s mínusom? Ja len, že prečo takýto postup? Vďaka, D.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Zaplatené PZP je VOZD v príslušnom členení. Pri vrátení a zaúčtovaní mínusom sa VOZD znížia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.