Zavrieť

Porady

Cim omietnut kleber? (interier)

Zdravim vas,
mozete mi prosim poradit, cim najjednoduchsie (svojpomocne) omietnut kleber? Sietkovali sme ytong zvnutra sedym bau-klebrom (cital som ze na ytong nie je kleber najlepsi lebo zalepi spary, ale uz to tam je). Steny uz su docela rovne a z mojho laickeho pohladu by to mozno stacilo len vystierkovat. Co by ste mi poradili vy? Nejaku tenkovrstvovu omietku s ktorou sa dobre pracuje (sadrovu, vapenocementovu...)? ...alebo uz len tu stierku - ak nie, tak preco treba omietku? Treba na kleber aj penetrak?
Dakujem za rady.

Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    V prvom rade musis vediet aky chces vysledny povrch.
    Ak uplne hladky tak sadrove stierky:
    rimano 0-3
    rimano prima
    rimano finisch 0-10
    rimano uni- ale to je uz omietka

    volba konktretneho typu podla tech. listov prip . penazenky

    ak sa ti pacia take zrniste omietky- stuk tak napr. baumit ma na klebrovy podklad omietku maxima. Cenovo lacnejsia varianta ako sadrove stierky

    Michael0 je offline (nepripojený) Michael0

    Michael0
    A co hovorite na Rigips Rimat 100 DLP? - tiez je to sadrova omietka. Da sa to pouzit? Znamemu zostali 2 25kg vrecia co mi staci ...alebo radsej nesetrit a kupit ten 0-3 pripadne prima ci finish odporucany vyssie?
    Ako sa s tymi materialmi pracuje? Chcel by som to vyhladit hned pri naneseni, nie ten postup kde sa necha "zavadnut" a potom namokro sa to hladi. Su to spravne materialy?

    A zrejme to budem robit nahladko - takze tie sadrove stierky.

    Dakujem za rady.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pre laika je najjdenoduchšie kúpiť sádrovú stierku.http://www.pjcolours.sk/sk/produkty/...uperbiela.aspx
    Pokiaľ si to budete robiť sám tak nad ničím iným ani nerozmýšľajte.Nanáša sa v dvoch troch vrstvách.tretia vôčšinou už len dotierať prípadné drobné nedostatky.Penetrovať penetrou.
    S rimanom sa narobíte a neurobíte to dobre .Treba na to skúsenosti odhad pri zarábaní a spracovaní.

    Cim omietnut kleber? (interier)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.