Zavrieť

Porady

PHM prepocet

Dobry podvecer vsetkym,
mam akutny problem , ktory si momentalne nemam moznost nastudovat na internete, nakolko som offline z technickych pricin, pisem cez mobil a nie je to max,pohodlne :-)
Ide o pausalne nahrady PHM u zivnostnika ktory ma auto v podnikani, chcem vediet ci to robim spravne.

Napr.
Za jeden mesiac su blocky v hodnote 300€
podla tachometra je najazdenych 2000 km
spotreba auta podla TP je 7,6 l na 100km

300€ dam cez VPD ako VOZD

prepocet podla km: 2000 / 100 * 7,6 = 152 litrov sa spotrebovalo

podla blockov sa spotrebovalo 182 litrov

cize 30 litrov je "navyše" a cez ID sa musi cena benzinu znizit .. problem je ako sa vypocita ta cena? moze byt:
300 € / 152 litrov = 1,97 € za liter
cize 1,97 * 30 litrov = 59,21 €

ID = -59,21€ ako VOZD

a kedze nevedieme knihu jazd, vyuzivame moznost 80% pausal , tak potom cez ID sa zo sumy (300€-59,21€) sa uzna 80%

je to spravne?

budem moc rada ak sa niekto vyjadri, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    "Za jeden mesiac su blocky v hodnote 300€"
    "podla blockov sa spotrebovalo 182 litrov"
    Takže podľa mňa: 300/182 = 1,65 € za liter, 30*1,65 = 49,50 €, 80% z (300-49,50) = 200,40 €.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ladys Pozri príspevok
    Dobry podvecer vsetkym,
    mam akutny problem , ktory si momentalne nemam moznost nastudovat na internete, nakolko som offline z technickych pricin, pisem cez mobil a nie je to max,pohodlne :-)
    Ide o pausalne nahrady PHM u zivnostnika ktory ma auto v podnikani, chcem vediet ci to robim spravne.

    Napr.
    Za jeden mesiac su blocky v hodnote 300€
    podla tachometra je najazdenych 2000 km
    spotreba auta podla TP je 7,6 l na 100km

    300€ dam cez VPD ako VOZD

    prepocet podla km: 2000 / 100 * 7,6 = 152 litrov sa spotrebovalo

    podla blockov sa spotrebovalo 182 litrov

    cize 30 litrov je "navyše" a cez ID sa musi cena benzinu znizit .. problem je ako sa vypocita ta cena? moze byt:
    300 € / 152 litrov = 1,97 € za liter
    cize 1,97 * 30 litrov = 59,21 €

    ID = -59,21€ ako VOZD

    a kedze nevedieme knihu jazd, vyuzivame moznost 80% pausal , tak potom cez ID sa zo sumy (300€-59,21€) sa uzna 80%

    je to spravne?

    budem moc rada ak sa niekto vyjadri, dakujem
    pozri si aj tankovanie, aby si nemala viac natankované ako je objem nádrže...i ked sa dá tvrdiť, že tankuje do bandasky.....ale to dnes niekto aj robí ????

    ladys je offline (nepripojený) ladys

    ladys
    ego.mc: ano pardon chybu som mala, ale myslela som to tak :-) takze je to spravne som rada, vdaka

    mila123:ano, ano dakujem... do bandasky tankujeme napr. do píly ;-) ale inak nie...
    pekny den

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ahojte, môžem pri paušálnej náhrade za phm dať priemernú cenu/L phm ako je uvedená napr. na stránke natankuj.sk?
    Alebo musím počítať z nakúpených bločkov a z tých spraviť priemernú cenu za liter?
    Ďakujem pekne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katkap17 Pozri príspevok
    Ahojte, môžem pri paušálnej náhrade za phm dať priemernú cenu/L phm ako je uvedená napr. na stránke natankuj.sk?
    Alebo musím počítať z nakúpených bločkov a z tých spraviť priemernú cenu za liter?
    Ďakujem pekne
    nie, nemôžeš. Potrebuješ doklady o nákupe PHM. z ktorých vypočítaš priemernú cenu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.