Zavrieť

Porady

Odstupenie od dohody o vykonani práce

Dobry vecer,
chcem sa spytat na postup pri odstupeni od dohody o vykonani prace pri rekonstrukcii bytu. Po mnohych a mnohych absolutne neprofesionalnych chybach zo strany stavbara- elektrikara- veduceho ostatnych zivnostnikov, po jeho hysterickych vystupoch a problematickej komunikacii, chceme ukoncit toto trapenie a najst niekoho ineho. Mame podpisanu len spominanu dohodu. Bohuzial, tam nie je uvedene, dokedy sa ma praca realizovat (nakolko sme nechali otvoreny termin, kvoli onjednavke sanity a obkladu). Zaplatena zaloha bola vyplatena pri podpise, zvysok by sa mal vyplatit po dokonceni prace. Ta je vsak asi len v polovici........
Prosim, poradte, ako sa z tejto situacie dostat a neprist pri tom o dalsie peniaze!
Naposledy upravil janula26 : 27.07.11 at 22:24
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A máte v dohode aj zakotvené nejaké podmienky o odstúpení?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

prave ze NIE....ale je tam nejaky paragraf 232 zakonnika. Hladala som to, nedava mi to zmysel.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

To znamená, že keď ste si nedali žiadne dojednanie o odstúpení, nemáte ani zmluvné dojednanie sankciíí pri odstúpení.

Pekne ho vypoklonkuj. Každá zmluva je vypovedateľná. Ak sa nebudete vedieť dohodnúť, navrhni mu, že súd rozhodne a hlavne maj svedkov pri sebe. Vypovedaj mu dohodu písomne a pošli ju doporučene, to či ju prevezme je jeho problém. Ak ste komunikovali mailom, zašli mu presne túto výpoveď aj elektronicky. Urob si fotodokumentáciu pri svedkoch a nekomunikuj s ním sama.

Paragraf akého zákonníka je tam uvedený?
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
janula26 Pozri príspevok
prave ze NIE....ale je tam nejaky paragraf 232 zakonnika. Hladala som to, nedava mi to zmysel.
Paragraf 232 ZP nemá niuč spoločné s prácami na dohodu o vykonaní práce.
Vyplať mu, čo mu chodí a môžeš aj písomne odstúpiť od dohody, kde uvedieš dôvod - nespokojnosť s vykonanými prácami, resp. nevhodné správanie šéfa.......jednoducho si to prispôsob situácii.
4 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

janula26 Pozri príspevok
Dobry vecer,
chcem sa spytat na postup pri odstupeni od dohody o vykonani prace pri rekonstrukcii bytu. Po mnohych a mnohych absolutne neprofesionalnych chybach zo strany stavbara- elektrikara- veduceho ostatnych zivnostnikov, po jeho histerickych vystupoch a problematickej komunikacii, chceme ukoncit toto trapenie a najst niekoho ineho. Mame podpisanu len spominanu dohodu. Bohuzial, tam nie je uvedene, dokedy sa ma praca realizovat (nakolko sme nechali otvoreny termin, kvoli onjednavke sanity a obkladu). Zaplatena zaloha bola vyplatena pri podpise, zvysok by sa mal vyplatit po dokonceni prace. Ta je vsak asi len v polovici........
Prosim, poradte, ako sa z tejto situacie dostat a neprist pri tom o dalsie peniaze!
Mňa by zaujímalo, prečo máš podpísanú zmluvu o vykonaní práce? si SZČO? či PO?
0 0
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

Stoji tam: XY a XY uzavieraju podla parag. 232 a nasl. Zakonnika prace tuto dohodu o vykonani prace. Dojednana pracovna uloha...Rekonstrukcia kupelne, vymena elektro-instalacie......atd
0 0
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

Mňa by zaujímalo, prečo máš podpísanú zmluvu o vykonaní práce? si SZČO? či PO?[/QUOTE]

Nie, nie som SZCO ani PO. Cela ta dohoda je divna.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No ja by som skôr povedala, že sa nejedná o dohodu podľa ZP, ale o akúsi dohodu, ktorú živnostník podpísal s Jankou ako zákazníčkou.
Celý čas to chápem takto.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
§ 232 ZP pojednáva o odborovej organizácii a iných odborových náležitostiach....
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

janula26 Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo, prečo máš podpísanú zmluvu o vykonaní práce? si SZČO? či PO?
Nie, nie som SZCO ani PO. Cela ta dohoda je divna.[/QUOTE]
prečo si takú podpísala????
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

janula26 Pozri príspevok
Stoji tam: XY a XY uzavieraju podla parag. 232 a nasl. Zakonnika prace tuto dohodu o vykonani prace. Dojednana pracovna uloha...Rekonstrukcia kupelne, vymena elektro-instalacie......atd
Ah tak...

A Ty si to s ním podpísala ako jeho zamestnávateľ?
Si registrovaná takto na DÚ a nahlásila si dohodárov na SP?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Vôbec sa nestresuj, nemáš prečo. Raz si z niečím nespokojná, tak skončíš spoluprácu. Sú to Tvoje peniaze, takže si Ty vyberáš, kto Ti kúpelňu dokončí.

Ty v tej dohode figuruješ ako zamestnávateľ? Snáď nie!
3 0
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

Ano, presne tak, som zakaznicka. Len neviem, ako z tej slamastiky von. Ide o to, ze jeho praca je nekvalitna, stale vravi, ze on svoje chyby opravovat nebude (a tym myslim priecky nakrivo, nerovna podlaha...)
Existuje nejaky vzor pre to odstupenie?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

janula26 Pozri príspevok
Stoji tam: XY a XY uzavieraju podla parag. 232 a nasl. Zakonnika prace tuto dohodu o vykonani prace. Dojednana pracovna uloha...Rekonstrukcia kupelne, vymena elektro-instalacie......atd

Fyzicka osoba nemoze uzavriet dohodu o vykonani prace s niekym inym.
Na to musis byt zamestnavatel, teda minimalne SZCO.

Ta vasa uzavreta zmluva je tak na 2 veci.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

To oni ti dali takú zmluvu podpísať???? myslím dohodu, pozri si, či majú na výkon stav, prác napr. živnosť.....aby si sa vedela brániť....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

janula26 Pozri príspevok
Ano, presne tak, som zakaznicka. Len neviem, ako z tej slamastiky von. Ide o to, ze jeho praca je nekvalitna, stale vravi, ze on svoje chyby opravovat nebude (a tym myslim priecky nakrivo, nerovna podlaha...)
Existuje nejaky vzor pre to odstupenie?
Mne z toho vychádza, že tento pánko robí túto robotu načierno a spolieha sa na fakt, že ľudia sú sprostí.
Vyprevaď ho zo svojho obydlia a povedz mu, že túto dohodu ukážeš daň. a živnostenskému úradu a bude mať opletačky so zákonom.

No ale akí sú títo čierni živnostníci vydr.aní ...
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
janula26 Pozri príspevok
Ano, presne tak, som zakaznicka. Len neviem, ako z tej slamastiky von. Ide o to, ze jeho praca je nekvalitna, stale vravi, ze on svoje chyby opravovat nebude (a tym myslim priecky nakrivo, nerovna podlaha...)
Existuje nejaky vzor pre to odstupenie?
K tomu nepotrebuješ vzor. Stačí keď napíšeš na jeho meno odstúpenie od prác na kúpelni, pre ....................../ dôvod/. Dátum a Tvoj podpis. Prípadne mu môžeš napísať, aby si prišiel zobrať, čo má u Teba dňa.........o ........hodine.
3 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Kludne napis na papier :

zrusenie dohody ....

a ze dohodu rusis ku dnu ... kvoli nekvalitne vykonanvanym pracam
veci, ktore ma u teba v byte, nech si prevezme vtedy a vtedy
0 0
janula26 janula26

janula26 je offline (nepripojený) janula26

ivka70 Pozri príspevok
Fyzicka osoba nemoze uzavriet dohodu o vykonani prace s niekym inym.
Na to musis byt zamestnavatel, teda minimalne SZCO.

Ta vasa uzavreta zmluva je tak na 2 veci.
Na tej dohode je uvedene: podpis zakaznika a peciatka a podpis podnikatela.....
Problem bol rpi podpisani v tom, ze sme sa ponahlali s prerabkou, tohto xsichta nam poradili znami. Nemali sme dovod mysliet si, ze cele sa to takto pototo.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

janula26 Pozri príspevok
Na tej dohode je uvedene: podpis zakaznika a peciatka a podpis podnikatela.....
Problem bol rpi podpisani v tom, ze sme sa ponahlali s prerabkou, tohto xsichta nam poradili znami. Nemali sme dovod mysliet si, ze cele sa to takto pototo.
a známi boli s ich prácou spokojní????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať