Zavrieť

Porady

FW: DNPO

Prosim vas, poradte mi, kto viete a kto mate skusenosti s odvodmi davok DNPO (=dobrovolne nemocensky poistena osoba) do Socialnej poistovne pre pripad PN=praceneschopnosti. Potrebujem vediet, aky je financny rozsah platieb, a od akej doby platenia sa mozu poberat davky PN. DAKUJEM!
Naposledy upravil Dav : 24.07.11 at 20:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ludomilka Pozri príspevok
    Prosim vas, poradte mi, kto viete a kto mate skusenosti s odvodmi davok DNPO (=dobrovolne nemocensky poistena osoba) do Socialnej poistovne pre pripad PN=praceneschopnosti. Potrebujem vediet, aky je financny rozsah platieb, a od akej doby platenia sa mozu poberat davky PN. DAKUJEM!
    Pre vznik nároku na nem. dávky z DNP je potrebné 270 dní nem. poistenia v posledných 2 rokoch. Do toho sa započítava aj predchádzajúce ukončené poistenie, napr. zo zamestnania.

    Ak bude začiatok PN-ky do 26 týždňov od vzniku DNP, nemocenské bude z minima, aj ked je platené z vyššieho VZ.
    Nevyznam sa v tejto problematike, tak je mi tazko porozumiet vasej odpovedi. Mozete mi to upresnit? Aka je minimalna a maximalna davka DNP, a po akom case platenia prispevkov do SP sa moze cerpat PN v maximalnom fin.rozsahu. Pocula som, ze su na to presne pravidla. DAKUJEM Vam za Trpezlivost a ochotu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ludomilka Pozri príspevok
    Nevyznam sa v tejto problematike, tak je mi tazko porozumiet vasej odpovedi. Mozete mi to upresnit? Aka je minimalna a maximalna davka DNP, a po akom case platenia prispevkov do SP sa moze cerpat PN v maximalnom fin.rozsahu. Pocula som, ze su na to presne pravidla. DAKUJEM Vam za Trpezlivost a ochotu.
    splňaš podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A maximalna dlzka poberania nemocenskych davok je 52 tyzdnov.
    Na stranke socialnej poistovne www.socpoist.sk si vies najst aj rozsah vymeriavacich zakladov (minimum aj maximum) a aj percenta, kolko sa z nich plati.
    Moja situacia: Ked som zo zdrav.dovodov pozastavila zivnost, bolo mi poradene, aby som si platila aspon minimalnu ciastku DNP pre pripad PN.
    DNP si platim od 8./2009, ale medzitym som bola PN, no bola som upozornena, ze pocas PN nemam platit DNP. Momentalne som zamestnana na dohodu, a mam si sama odvadzat odvody, pricom zivnost mam stale pozastavenu. Chcela by som si pocas zamestnanosti zvysit platbu DNP!
    Moje otazky: Aka je zavislost medzi vyskou platby DNP a vyskou platby PNky? A ako dlho treba platit DNP, aby som mohla poberat PNku? Aka je dlzka platenia DNP, aby mi nastal narok na poberanie davok pocas PN? A odvija sa cas naroku na PN od vysky platby DNP?
    Moja situacia: Ked som zo zdrav.dovodov pozastavila zivnost, bolo mi poradene, aby som si platila aspon minimalnu ciastku DNP pre pripad PN.
    DNP si platim od 8./2009, ale medzitym som bola PN, no bola som upozornena, ze pocas PN nemam platit DNP. Momentalne som zamestnana na dohodu, a mam si sama odvadzat odvody, pricom zivnost mam stale pozastavenu. Chcela by som si pocas zamestnanosti zvysit platbu DNP!
    Moje otazky: Aka je zavislost medzi vyskou platby DNP a vyskou platby PNky? A ako dlho treba platit DNP, aby som mohla poberat PNku? Aka je dlzka platenia DNP, aby mi nastal narok na poberanie davok pocas PN? A odvija sa cas naroku na PN od vysky platby DNP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.