Zavrieť

Porady

Výpoveď zo strany zamestnanca alebo žiadosť o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou?

Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Tuija Pozri príspevok
    Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
    Do konca mesiaca júl 2011 si daj výpoveď, aby Ti začala výpovedná doba plynúť od 1.8.2011 a končila 30.9.2011. Alebo si termín podania výpovede prispôsob tak, aby skončenie výpovednej doby zodpovedalo Tvojmu nástupu do nového zamestnania.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tuija Pozri príspevok
    Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
    Potom nemáš o čom rozhodovať, podaj výpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tuija Pozri príspevok
    Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
    ak zamestnávatel nebude súhlasiť so skončením prac.pomeru dohodou, nič iné ako dať výpoveď ti nezostáva - ak nechceš odísť z firmy pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny,

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Tuija Pozri príspevok
    Našla som si nové zamestnanie a neviem sa rozhodnúť, či je lepšie dať výpoveď alebo požiadať o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou. Viem že v prvom prípade platí 2-mesačná výpovedná lehota od začiatku nasledujúceho mesiaca, v druhom by som sa mohla pokúsiť dohodnúť na skoršom termíne, ale nepotrebujem odísť skôr ako o 2 mesiace.
    Celkom som to nepochopila. Myslela som ze ta tlaci cas, a preto chces odist dohodou a nakoniec vlastne ani nepotrebujes odist skor.

    Ak mas v novej praci vyssie financne ohodnotenie, tak sa skus na dohodu, a ked mas nizsie ohodnotenie alebo sa nikam neponahlas, tak vypoved.

    Aka bola vlastne otazka?

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Dobre ranko ,
    Chcem sa uistit. Ked dava zamestnanec vypoved (napr. 25.07.)
    PP mu skonci 30.9. vypov. doba je 2 mesiace. 3 mesiace - iba ked dava zamestnavatel a zamestnanec odpracoval viac ako 5 rokov.

    dakujem

    emily2

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    emily 2 Pozri príspevok
    Dobre ranko ,
    Chcem sa uistit. Ked dava zamestnanec vypoved (napr. 25.07.)
    PP mu skonci 30.9. vypov. doba je 2 mesiace. 3 mesiace - iba ked dava zamestnavatel a zamestnanec odpracoval viac ako 5 rokov.

    dakujem

    emily2
    Je to tak.

    Výpoveď zo strany zamestnanca alebo žiadosť o ukončenie pracovnej zmluvy dohodou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.