Zavrieť

Porady

Nepretržitá prevádzka - odmeňovanie

ahojte!
chcel by som vás poprosiť o toto:
mame mat nepretrzitu prevadzku v praci.
ako sa platia vikendy-
nočné -
sviatky-
nočné cez vikendy a sviatky-
za týchto podmienok?
dakujem za odpovede. Že budete taky zlaty a prilepite tam aj pragraf. vdaka
ja vychadzam so skusenosti ktore mam z dpb. ale v praci my vravia ze vikendy neplatia ako vikendy v nepretrzitej prevadzke . za to sa vas pytam. dik
Naposledy upravil MikiHalasko : 26.07.11 at 13:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

    Ivík32
    Ahoj, pokúsim sa odpovedať čo najstručnejšie:
    1. víkendy - Zákonník práce nestanovuje žiadne príplatky za prácu v sobotu a v nedeľu. Ak takýto príplatok nie je dohodnutý v kolektívnej zmluve, nedostaneš nič.

    2. nočná zmena -
    § 123
    Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu
    (1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálneho mzdového nároku ustanoveného v § 120 ods. 4 v eurách za hodinu pre prvý stupeň,
    momentálne je to 0,3644 EUR/hod, ak nie je v kolektívnej zmluve dohodnutá vyššia suma.

    3. sviatky
    § 122
    Mzda a náhrada mzdy za sviatok
    (1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

    V kolektívnej zmluve môžu byť dohodnuté lepšie podmienky ako stanovuje Zákonník práce .
    Skús sa opýtať svojho nadriadeného alebo na personálnom oddelení.

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    vdaka

    Nepretržitá prevádzka - odmeňovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.