Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka

mám taký problém, resp. dilemu. som zamestnaná na dohodu o vykonaní práce od 01. 07. 2005. predtým som nikde nepracovala, lebo som ukončila výšku a bola som mesiac v evidencii uchádzačov o zamestnanie na ÚP. Ide o to, že chcem robiť ročné zúčtovanie dane - lebo v združení robím účto ako dobrovoľník- ale neviem či mám odpočítať od základu dane celú ročnú nezdaniteľnú čiastku teda 87936 alebo iba za 6 mesiacov čiastku 43 968. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Treba si hore vo vyhľadávaní zadať kľúčové slová napr nazdaniteľná časť a vyhodí ti to kopu tém a príspevkov - stačí hľadať.
    Pri ročnom zúčtovaní sa nezdaniteľná čiastka odpočítava v plnej výške /prislúchajúcej na celé zdaňovacie obdobie/ - okrem prípadov, kedy si túto nazdaniteľnú časť nemôžu odpočítať star. dôchodcovia /alebo môžu ale len v určitej výške/a pod.

    mucina je offline (nepripojený) mucina

    som tá, ktorá má rada čísla mucina
    ak tomu dobre chápem, tak ak som mala hrubú mzdu 74 000 a odrátala by som celú ročnú nezdaniteľnú čiastku, tak by mi mal daňový úrad vrátiť daň, ktorá bola za mňa odvedená?

    Eliška je offline (nepripojený) Eliška

    Eliška
    mucina
    ak tomu dobre chápem, tak ak som mala hrubú mzdu 74 000 a odrátala by som celú ročnú nezdaniteľnú čiastku, tak by mi mal daňový úrad vrátiť daň, ktorá bola za mňa odvedená?
    ano, odvedená daň sa ti vráti

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa

    DU ti vráti daň, aby si mala korunky na zaplatenie ZP /pokiaľ tvoj príjem bol za 09-12/2005 vyšší ako 13 tis. Sk/

    nezdaniteľná čiastka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.