Zavrieť

Porady

Povinnost zverejnovat vysledky sro ?

Prosim vas, neviete nam poradit, ci ako sro mame zo zakona nejaku oznamovaciu povinnost ohladom zverejnovania vysledkov nasho hospodarenia ?
Ak ano, aku ? Kde ? Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Teraz cítam v zákone o obchodm registri:

    § 11
    Sankcie
    (1) Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť
    a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
    b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,

    § 3
    Obsah zbierky listín

    (1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho jazyka (ďalej len „uložené listiny“), ktorými sú:
    g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka
    a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname
    audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,
    Naposledy upravil zk24 : 26.07.11 at 20:48

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem, aké špeciálne zverejnenie máš na mysli, ale RUZ musíš poslať do Obchodného registra - Zbierkylistín.

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    KEJKA Pozri príspevok
    neviem, aké špeciálne zverejnenie máš na mysli, ale RUZ musíš poslať do Obchodného registra - Zbierkylistín.
    to musi robit kazda sro? ak nebolo podane postihuju to? to sa dava robit uctovnikovi alebo niekomu inemu? vopred srdecna vdaka !

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mamina h. Pozri príspevok
    to musi robit kazda sro? ak nebolo podane postihuju to? to sa dava robit uctovnikovi alebo niekomu inemu? vopred srdecna vdaka !
    Ahoj. Valne zhromazdenie sro by malo zasadnut do 6 mesiacov od ukoncenia roka (do 30.6.2010) a rozhodovat o schvaleni uctovnej zavierky (takze toto je mimo uctovnicka). Od schvalenia ma sro 30 dni na ulozenie do zbierky listin.

    O nejakej pokute som sa este nedocitala, ale niekde tu na porade som sa docitala ze moze byt rozhodnute o zruseni spoloconsti ak si neplni tutu povinnost.

    Ci posiela UZ do Zbierky listin uctovnik alebo konatel, to je asi o dohode, ja to pre klientov robim.

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    dakujem ti, my sme sro zalozena koncom roka 2008, a nikdy sme nic take nerobili. fuuuha, dufam ze to nebude vazny problem...

    to je chyba nasej uctovnicky, ze nas na to neupozornila alebo nas ako konatelov, ze sme o tom nevedeli?

    prosim vas, neviete mi sem dat ten paragraf, aby som presne pozrela, co vsetko treba pripravit?

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    zk24 Pozri príspevok
    § 11 Sankcie
    (1) Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť
    a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
    b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,
    jezismaria, dokonca tam nepisu moze ulozit ale "ulozi" pokutu

    asi tam zajtra rano skocim osobne a popytam sa

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mamina h. Pozri príspevok
    dakujem ti, my sme sro zalozena koncom roka 2008, a nikdy sme nic take nerobili. fuuuha, dufam ze to nebude vazny problem...

    to je chyba nasej uctovnicky, ze nas na to neupozornila alebo nas ako konatelov, ze sme o tom nevedeli?

    prosim vas, neviete mi sem dat ten paragraf, aby som presne pozrela, co vsetko treba pripravit?
    http://www.eserocka.sk/files/z530-03.pdf

    Neviem cia je to chyba. Je to o dohode. Konateli su povinni zvolat valne zhromazdenie a uctovnu zavierku schvalit/neschvalit.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mamina h. Pozri príspevok
    a este som pocula o nejakom oznamovani voci statistickemu uradu, poradite prosim ?
    Kto má povinnosť vypĺňať štatistické výkazy?

    Program štátnych štatistických zisťovaní je všeobecne záväzný právny predpis, ktorý zostavuje Štatistický úrad Slovenskej republiky v súčinnosti s ministerstvami a štátnymi organizáciami. Obsahuje štatistické zisťovania organizované a vykonávané Štatistickým úradom Slovenskej republiky, ministerstvami a štátnymi organizáciami. ŠÚ SR vydáva program štátnych štatistických zisťovaní vyhláškou v Zbierke zákonov Slovenskej republiky. Štatistické zisťovania zaradené do programu štátnych štatistických zisťovaní sa stávajú pre vymedzený okruh spravodajských jednotiek záväzné z hľadiska povinnosti poskytnúť údaje. Spravodajská povinnosť pre spravodajskú jednotku vznikne vtedy, keď je Štatistickým úradom Slovenskej republiky, ministerstvom resp. štátnou organizáciou vyzvaná k vyplneniu príslušných štatistických formulárov, hlásení, dotazníkov, ankety a podobne. Štatistický úrad Slovenskej republiky, ministerstvá a štátne organizácie majú zo zákona povinnosť ochraňovať dôverné a osobné údaje respondenta pred zneužitím.

    Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=109

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    mamina h. Pozri príspevok
    a este som pocula o nejakom oznamovani voci statistickemu uradu, poradite prosim ?
    Ešte sa pre istotu mrkni či sa Ťa netýka intrastat...

    https://intrastat.colnasprava.sk/index.php?page=vsinfo

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    zk24 Pozri príspevok
    Kto má povinnosť vypĺňať štatistické výkazy?
    .......
    len pre zaujimavost: jeden znamy mi hovoril, ze zakladom je nereagovat na ich prvy list, ktory posielaju obycajnou postou, nie doporucene. vraj ked nan zareagujem, tak uz musim stale priebezne s nimi komunikovat, ale ak sa tvarim, ze mi pri zalozeni sro nic neprislo, tak budem mat s nimi na veky pokoj ... neviem co je na tom pravdy

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mamina h. Pozri príspevok
    len pre zaujimavost: jeden znamy mi hovoril, ze zakladom je nereagovat na ich prvy list, ktory posielaju obycajnou postou, nie doporucene. vraj ked nan zareagujem, tak uz musim stale priebezne s nimi komunikovat, ale ak sa tvarim, ze mi pri zalozeni sro nic neprislo, tak budem mat s nimi na veky pokoj ... neviem co je na tom pravdy
    Pokial to neslo doporucenou postou, tak maju smolu. Hlavne pri zalozeni firmy, ti dojde 15 roznych obalok s tym ze nejake zverejnovanie niekde niecoho, vsetky mozne typy registrov. Takze ak aj ŠU trebars nieco poslal, tak to islo rovno do kosa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.