Zavrieť

Porady

s kym komunikovat....byt do drazby

Budeme velmi radi,ak sa tu dopatrame velmi uzitocnej informacie..ohladom nasho bytu...mali sme velmi zle obdobie-bez penazi,zdravotne problemi...jednoducho sme neplatili hypoteku.......ale uz sa vsetko vratilo spat do kolaji...banka postupila byt istej spolocnosti co sa zaobera drazbami...da sa s nimi celkom komunikovat...da sa dohodnut na zaplateni istych % vopred,co chcu do 1-2 mesiacov a potom splacat zopar rokov len peniaze,co nam banka pozicala....v pripade,keby sme to splacali priamo banke,nas byt vyjde na minimalne raz tolko preplatit.....

ale neprislo nam ziadne vyrozumenie z banky,ze to posuva inej spolocnosti...len doporucena posta s tej spolocnosti...co je vo veci...samozrejme sme s nimi hned volali...

oni nam tvrdia,ze musime komunikovat len s nimi,nie z bankou,potom volaju,ze banka od nich vyzaduje aby poslali do bytu znalca na ohodnotenie...co mi je zvlastne,pretoze neprislo rozhodnutie,ze byt ide do drazby.....v papieroch od spolocnosti mame na vyber-bud sa byt preda formou drazby,alebo ho mozeme dosplacat...my sme sa rozhodli o splatenie...a vsetko mame dohodnute telefonicky....

tak neviem,treba nieco overovat,nie je nam po voli pustit sem niekoho a riskovat,ze daju na stranku ze tento byt sa pripravuje do drazby spolu s kopiou listu vlastnictva...ked v podstate budeme pokracovat v splacani,ale inou formou


Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Choď do banky a over si možnosti. Ak by ste sa nedohodli a chcela jednorazové vyplatenie, lepšie je byt predať drahšie ako exekútor a kúpiť si iný lacnejší. Alebo skúsiť inú banku, či by hypotéku prevzala.

    Mám taký dojem, že tá spoločnosť chcela odkúpiť pohľadávku a dobre na tom zarobiť. Ohodnotiť byt pred dražbou musíte dať.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    rodina1, Danielle369, Lubaba, terezamaria, danushka
    5

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    dindy Pozri príspevok
    Budeme velmi radi,ak sa tu dopatrame velmi uzitocnej informacie..ohladom nasho bytu...mali sme velmi zle obdobie-bez penazi,zdravotne problemi...jednoducho sme neplatili hypoteku.......ale uz sa vsetko vratilo spat do kolaji...banka postupila byt istej spolocnosti co sa zaobera drazbami...da sa s nimi celkom komunikovat...da sa dohodnut na zaplateni istych % vopred,co chcu do 1-2 mesiacov a potom splacat zopar rokov len peniaze,co nam banka pozicala....v pripade,keby sme to splacali priamo banke,nas byt vyjde na minimalne raz tolko preplatit.....

    ale neprislo nam ziadne vyrozumenie z banky,ze to posuva inej spolocnosti...len doporucena posta s tej spolocnosti...co je vo veci...samozrejme sme s nimi hned volali...

    oni nam tvrdia,ze musime komunikovat len s nimi,nie z bankou,potom volaju,ze banka od nich vyzaduje aby poslali do bytu znalca na ohodnotenie...co mi je zvlastne,pretoze neprislo rozhodnutie,ze byt ide do drazby.....v papieroch od spolocnosti mame na vyber-bud sa byt preda formou drazby,alebo ho mozeme dosplacat...my sme sa rozhodli o splatenie...a vsetko mame dohodnute telefonicky....

    tak neviem,treba nieco overovat,nie je nam po voli pustit sem niekoho a riskovat,ze daju na stranku ze tento byt sa pripravuje do drazby spolu s kopiou listu vlastnictva...ked v podstate budeme pokracovat v splacani,ale inou formou


    Dakujem za odpovede
    Tu ti odpovie asi danushka, ona je v tomto odborníčka, ale poviem aj ja niečo- je velmi zvláštné, že ti dražobka povolí ten úver dosplácať, to mi je velmi zvláštné, lebo dražobky buď byt vydražia, alebo pred dražbou splatíš kompletku, celý dlh- neviem o tom, že by dražobka prevzala závazok dlžníka, lebo ona by to musela teraz splatiť banke ...
    A toho znalca musíš pustiť, lebo však on dáva cenu do dražby, resp. nemože byť menšia tuším ako 75% znaleckej ceny v 1 kole dražby...
    Ja mám taký zlý pocit, že ťa telefonicky asi opinkali- podľa mňa buď vrátiš celý dlh naraz alebo to dajú do dražby- ja akosi tomu splácaniu čo ti sľúbili moc neverím, to som ešte o takom prípade nepočul-preto je najhoršie, keď sa dá splatnosť celého dlhu, ked to už je tak ďaleko je to velký problém...

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Hlavne komunikuj písomne. Telefón používaj na dohodnutie si stretnutia. A navštívili ste banku?

    dindy je offline (nepripojený) dindy

    dindy
    od tej spolocnosti nam prislo "oznamenie o zacati vykonu zalozneho prava"

    na spodu je este napisane...ze od drazby bytu moze banka upustit,ak prehodnoti a schvali splatkovy kalendar....

    takze mi to vychadza velmi zvlastne,ze v podstate ta spolocnost nam bude robit hovorcu? medzi nami a bankou?

    je to velmi cerstve,v banke sme este neboli...pani od spolocnosti v telefone vravela,ze ked chceme ist cez banku,banka bude chciet jednorazove vyplatenie celeho dlhu...

    s tou spolocnostou sme telefonicky dohodnuti,ze za cca mesiac nam daju vediet c. uctu a pod. veci,kam poslat peniaze...no a za 2 tt nam chcu poslat znalca...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Komunikovali ste s bankou pocas svojich financnych problemov? Ziadali ste odklad splacania istiny? Ak nie, alebo banka ziadosti nevyhovela, zrejme po neuhradenych splatkach vyvolala predcasnu splatnost uveru a posunula byt do drazby na uspokojenie svojej pohladavky. Zial, kvoli nesplacaniu ste isto v uverovom registri ako neplatic = ina banka uver zrejme neposkytne.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Podla vsetkeho je okrem zaloznaho prava banky v tarchach na LV uz aj zapis drazobnej spolocnosti.
    Stale sa mozes pokusit predat svoj byt vyhodnejsie, ale tu uz treba komunikovat s drazobkou a bankou.
    Nepises kde byvas, tazko radit, ale ak by si mal kupcu, ktory Ti teoreticky da viac, nez drazobka vydrazi, netreba to vzdavat.

    Otazne je vsak, aky je momentalny stav istiny s prislusenstvom u drazobky a realna trzna hodnota bytu.
    Banka bude ziadat svoju istinu.
    Aka je?
    Uvazoval si odpredat svoj byt nejakej realitnej kancelarii, ktora ma s odkupom takychto nehnutelnosti v drazbe skusenosti a vie dost rychlo komunikovat s drazobkou?

    Ak sa Ti podari zrealizovat rychlo predaj bytu tak, aby si uspokojil drazobku a ostane nejaka suma aspon na nieco v podstatne nizsom standarde a mensie, neprides o strechu nad hlavou.

    negotiant je offline (nepripojený) negotiant

    negotiant
    Obrátil by som sa na banku a ak je to v štádiu prípravy na dražbu, tak to rýchlo predal v spolupráci RK, príp. advokáta.

    Aby sa to v dražbe nepredalo zbytočne pod cenu. Tak ako danuskhka spomínala, ak je to v štádiu prípravy dražby mala by byť v ťarchách už poznámka o dražbe, čo môže odrabiť aj prípadného budúceho kupujúceho.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Banka nemohla postupiť byt tretej osobe, pretože jej byt nikdy nepatril. Predpokladam, že sa jedna o skutočnosť, že uver sa nesplaca/l a banka ako taka sama dražbu nerobí a obratila sa na dražobnú spoločnosť. Dokonca ani pohladavku z uveru nepostupila tretej osobe (to by bola velka blbosť). Zadavatel temy nech napíše po zistení ako to je. A nech nepíše veci hore nohami.
    V zmluve o zriadení založneho prava su prava a povinnosti oboch zmluvnych stran, tak si to prečíta. A príde na to, ako sa maju veci až banka odstupi od úveru, napr. aj koli omeškaniu splatok, čo bude nasledovať.
    Čítal si to zadavatel temy pri podpise zmluvy?

    s kym komunikovat....byt do drazby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.