Zavrieť

Porady

bezúročná krátkodobá fin. výpomoc

Môže jedna právnická osoba výnimočne poskytnúť inej právnickej osobe bezúročnú krátkodobú finančnú výpomoc, aj ak to nemá v predmete svojej činnosti? Účtovanie takejo fin. výpomoci by bolo u firmy, ktorá ju prijala na účte 249? Poskytnutie by bolo podľa §39 zák. o DPH, t. j. oslobodené od dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Máš na mysli, ked jedna firma požičia na krátky čas niekolko dní druhej firme, podla možnosti s rovnakým vlastníkom, tak u príjemcu poskytnutie 221/249AE a vrátenie zase 249AE/221 resp. cez pokladňu. Ale spravila by som nejakú krátku zmluvu so základnými bodmi - identifikácia účastníkov, firiem a tiež podmienky poskytnutia a vrátenia, aby bolo jasné, že je bezúročne dohodnuté a aj čas, dokedy sa má vrátiť, napr, ak sa dovtedy nevráti, tak potom sa pristúpi k úročeniu. Kedže tam úroky nebudú, tak nebudem o nich účtovať. Keby boli, tak 562AE/249. samozrejme u príjemcu pôžičky. Ako to však bude u poskytovateľa, to zaujíma aj mňa. 315 alebo skôr 378AE?

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    presne tak, vypracovala som krátku zmluvu o pôžičke...my sme si požičiavali, takže ja som účtovala na 249, ale ako si to zúčtoval poskytovateľ pôžičky, tak to neviem...ale už je všetko aj vrátené, takže už som to uzavrela

    bezúročná krátkodobá fin. výpomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.