Zavrieť

Porady

Mesačné výkazy na SP a ZP

Do mesačných výkazov na ZP a SP sa uvádza počet kalendárnych dní, za ktoré sa odvádza poistné. Ak je žena na RD, uvádza sa počet dní 0 a VZ tiež 0 alebo sa dáva počet kalend. dní v mesiaci napr. 31 a VZ 0? Poraďte mi, ako správne vyplniť výkazy. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1hugo1 Pozri príspevok
    Do mesačných výkazov na ZP a SP sa uvádza počet kalendárnych dní, za ktoré sa odvádza poistné. Ak je žena na RD, uvádza sa počet dní 0 a VZ tiež 0 alebo sa dáva počet kalend. dní v mesiaci napr. 31 a VZ 0? Poraďte mi, ako správne vyplniť výkazy. Dík
    V ZP neuvádzaš zamestnanca počas RD. K 31.12. 2010 si ho mala odhlásiť. a sám sa musí prihlásiť ako osoba starajúca sa o dieťa.

    1hugo1 je offline (nepripojený) 1hugo1

    1hugo1
    Ako zamestnávateľ som do SP oznámil na RL nástup na RD a tiež do ZP som poslal oznámenie o nástupe na RD. Nestačí to? Aj zamestnankyňa musí do ZP hlásiť nástup na RD? Veď je stále ZAMESTNANKYŇA ibaže na RD. Do celkového počtu zamestnancov uvádzam aj ženy na RD a dávam im VZ 0, len neviem, ako uvádzať ten počet kal. dní. Ako sa to správne vykazuje?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1hugo1 Pozri príspevok
    Ako zamestnávateľ som do SP oznámil na RL nástup na RD a tiež do ZP som poslal oznámenie o nástupe na RD. Nestačí to? Aj zamestnankyňa musí do ZP hlásiť nástup na RD? Veď je stále ZAMESTNANKYŇA ibaže na RD. Do celkového počtu zamestnancov uvádzam aj ženy na RD a dávam im VZ 0, len neviem, ako uvádzať ten počet kal. dní. Ako sa to správne vykazuje?
    tvoj postup v ZP platil do 31.12.2010

    Mesačné výkazy na SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.