Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Má zamestnanec nárok na daňový bonus za júl, ak dcéra skončila strednú školu a od 4.7.2011 má uzatvorenú pracovnú zmluvu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    áno za júl ešte má nárok, lebo PP má od 4.7.2011 a nie od 1.7.2011.Keby mala PP od 1.7.2011, tak by nárok nemal.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    v júlovej výplate môžeš uplatniť iba DB za júl, nemôžeš tam šupnúť DB za máj, jún, júl, vždy DB iba raz, potom sa to vyrovná v RZD

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Lila Pozri príspevok
    <OBJECT id=ieooui classid=clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D></OBJECT><STYLE> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </STYLE>Zamestnanec, si požiadal 30.6.2011 o uplatnenie daň. bonusu už od 7/2011, nakoľko jeho manželka, ktorá si upl. DB, končí PP 30.6.2011. Dieťa sa nar. 10/1994 a ukončilo prvý ročník na SŠ. Máme len rodný list dieťaťa.

    Kdesi bolo uverejnené,
    povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najdlhšie do konca školského roku, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku

    Jeho dieťa dovŕšilo 16 rokov v októbri 2010 a školský rok 2010/2011 trvá do 31.8.2011 alebo nie?
    Čiže z tohto nám vyplýva, že nám stačí rodný list dieťaťa a od 9/2011 (pre školský rok 2011/2012) nám donesie potvrdenie zo školy.
    Alebo sa mýlime?
    Áno, nakoľko 16 r. dovŕšilo v 10/2010, potvrdenie o návšt. školy Vám predloží až za šk. rok 2011/2012 v 09/2011. Zatiaľ Vám stačí rodný list dieťaťa a podpísané Vyhlásenie na zdanenie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Za jul ano, lebo 1.7. este bola splnena podmienka nezaopatreneho dietata, za august uz nie.

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    Dobrý deň,

    mám takú dilemu a neviem sa chytiť ani zákona, tak vás prosím o radu:

    PP bol uzatvorený od 1.5.2011, podpísané Vyhlásenie, NZDč uplatňovaná; vo vyhlásení tiež uvedené vyživované deti - rodné listy mi bol doručené až včera, 1.8.2011 (jedná sa o piatich zamestnancov).

    Od ktorého mesiaca môžem uplatniť daňový bonus? Môžem za mzdové obdobie 07/2011? Alebo až za august, keď som dostala doklad? Nedajbože v septembri podľa tohto (alebo tomu nerozumiem?):
    "§ 36
    Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, zamestnaneckej <acronym title="Google Page Ranking">pr</acronym>émie a daňového bonusu

    (1) Zamestnanec, ktorý si uplatňuje daňový bonus u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný preukázať tomuto zamestnávateľovi splnenie podmienok na priznanie daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom tieto podmienky spĺňa. Na predložené doklady zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) prihliadne, začínajúc kalendárnym mesiacom nasledujúcim po mesiaci, v ktorom sa zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) preukážu;"

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LenkaBr Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám takú dilemu a neviem sa chytiť ani zákona, tak vás prosím o radu:

    PP bol uzatvorený od 1.5.2011, podpísané Vyhlásenie, NZDč uplatňovaná; vo vyhlásení tiež uvedené vyživované deti - rodné listy mi bol doručené až včera, 1.8.2011 (jedná sa o piatich zamestnancov).

    Od ktorého mesiaca môžem uplatniť daňový bonus? Môžem za mzdové obdobie 07/2011? Alebo až za august, keď som dostala doklad? Nedajbože v septembri podľa tohto (alebo tomu nerozumiem?):
    "§ 36
    Uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, zamestnaneckej <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>émie a daňového bonusu

    (1) Zamestnanec, ktorý si uplatňuje daňový bonus u zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný preukázať tomuto zamestnávateľovi splnenie podmienok na priznanie daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom tieto podmienky spĺňa. Na predložené doklady zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) prihliadne, začínajúc kalendárnym mesiacom nasledujúcim po mesiaci, v ktorom sa zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) preukážu;"
    Podľa tohoto ustanovenia až od septembra. ALe s prižmúrením oka, že je to ešte len prvý deň mesiaca, uznala by som už júl.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    ja si tiež myslím, že ak prižmúrime oči, tak to môžeš pokojne uplatniť už za júl, veď ak to nemáš nikde oficiálne podpísané, že si doklady prebrala 1.8....

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    Tweety Pozri príspevok
    Podľa tohoto ustanovenia až od septembra. ALe s prižmúrením oka, že je to ešte len prvý deň mesiaca, uznala by som už júl.

    Ďakujem, Tweety, ono nakoniec... veď ten DB aj tak dostanú doplatený v ročnom zúčtovaní....

    Len sa bojím, že prípadná kontrola, keby čosi chcela, tak....

    Ešte počkám na nejaké vyjadrenia, predsalen ide o rozdiel troch mesiacov, však?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LenkaBr Pozri príspevok
    Ďakujem, Tweety, ono nakoniec... veď ten DB aj tak dostanú doplatený v ročnom zúčtovaní....

    Len sa bojím, že prípadná kontrola, keby čosi chcela, tak....

    Ešte počkám na nejaké vyjadrenia, predsalen ide o rozdiel troch mesiacov, však?
    Ale veď ja som nenapísala, že uznáš spätne, len od toho júla. Ostatné mu bude doplatené pri RZD alebo v DP.
    lydus2001 Pozri príspevok
    v júlovej výplate môžeš uplatniť iba DB za júl, nemôžeš tam šupnúť DB za máj, jún, júl, vždy DB iba raz, potom sa to vyrovná v RZD
    myslim, ze toto chape. Rozdiel troch mesiacov myslela, ze je rozdiel, ci vyplati DB uz za jul, alebo DB az v septembri. Ja som za to, aby sme neboli prilisni byrokrati, ved kedy mi bol doruceny nejaky doklad sa neda dokazat a dost mame inej buzeracie, aby sme si ju vyrabali este aj sami.

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    Tweety Pozri príspevok
    Ale veď ja som nenapísala, že uznáš spätne, len od toho júla. Ostatné mu bude doplatené pri RZD alebo v DP.

    nemyslela som "uznať spätne"... Myslela som rozdiel v mesiacoch, odkedy uplatním DB, takto: Keďže som doklad dostala 1. augusta, mohla by som ho predsa uplatniť za mzdové obdobie 07, keďže mzdy práve idem spracovávať... no ten zákon hovorí o tom, že "na doklad prihliadnem v mesiaci nasledujúcom po mesiaci, v ktorom sa preukážu" - a tu mi to vychádza až na september (teda v augustovej výplate)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LenkaBr Pozri príspevok
    nemyslela som "uznať spätne"... Myslela som rozdiel v mesiacoch, odkedy uplatním DB, takto: Keďže som doklad dostala 1. augusta, mohla by som ho predsa uplatniť za mzdové obdobie 07, keďže mzdy práve idem spracovávať... no ten zákon hovorí o tom, že "na doklad prihliadnem v mesiaci nasledujúcom po mesiaci, v ktorom sa preukážu" - a tu mi to vychádza až na september (teda v augustovej výplate)

    Áno, ale nebudeš predsa pes(prepáč za to prirovnanie) a uznáš to už za júl,(veď aj ostatné doklady k výplate za júl ešte len dostávaš) tak ako som už napísala, treba vychádzať kolegom v ústrety.

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Ja by som tiež uznala už za júl.Do Vyhlásenia v časti III by som zapísala druh zmeny s dátumom 31.07.2011, a potom je to v poriadku.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    <!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Zamestnanec, si požiadal 30.6.2011 o uplatnenie daň. bonusu už od 7/2011, nakoľko jeho manželka, ktorá si upl. DB, končí PP 30.6.2011. Dieťa sa nar. 10/1994 a ukončilo prvý ročník na SŠ. Máme len rodný list dieťaťa.

    Kdesi bolo uverejnené,
    povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najdlhšie do konca školského roku, v ktorom žiak dovŕšil 16 rokov veku

    Jeho dieťa dovŕšilo 16 rokov v októbri 2010 a školský rok 2010/2011 trvá do 31.8.2011 alebo nie?
    Čiže z tohto nám vyplýva, že nám stačí rodný list dieťaťa a od 9/2011 (pre školský rok 2011/2012) nám donesie potvrdenie zo školy.
    Alebo sa mýlime?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.