Zavrieť

Porady

Ma sused pravo na kanalizaciu cez moj dvor?

Dobry den,
chcel by som sa spytat ...
- sused nemal vodovodnu pripojku tak mu uz nebohy dedo povolil cca 10 rokov dozadu napojit sa vo vodovodnej sachte, kde ma ten sused vodomer. Teraz je vlastnikom domu mama a robia u nas mestsku kanalizaciu. Je povinna aj susedovi dovolit sa napojit na kanalizaciu (ked mu dedo povili sa napojit na vodu) s tym, ze jej rozkopu cely dvor ku susedovi cca 60 metrov ?
Vopred dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    je to vas pozemok. Nikto vas nemoze donutit aby tade isla kanalizacia niekoho ineho.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    lojzik Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcel by som sa spytat ...
    - sused nemal vodovodnu pripojku tak mu uz nebohy dedo povolil cca 10 rokov dozadu napojit sa vo vodovodnej sachte, kde ma ten sused vodomer. Teraz je vlastnikom domu mama a robia u nas mestsku kanalizaciu. Je povinna aj susedovi dovolit sa napojit na kanalizaciu (ked mu dedo povili sa napojit na vodu) s tym, ze jej rozkopu cely dvor ku susedovi cca 60 metrov ?
    Vopred dakujem za odpoved
    Doteraz vypúšťa vodu kam ?

    Asi by to stavebný úrad rozhodol, iba ak by absolútne nemal inú možnosť zbaviť sa odpadovej vody.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    alltracboy Pozri príspevok
    je to vas pozemok. Nikto vas nemoze donutit aby tade isla kanalizacia niekoho ineho.
    Nooooooo
    Dôveruj, ale preveruj.
    (čo tak elektrické stĺpy ?????????? )

    lojzik je offline (nepripojený) lojzik

    lojzik
    rudopp Pozri príspevok
    Doteraz vypúšťa vodu kam ?

    Asi by to stavebný úrad rozhodol, iba ak by absolútne nemal inú možnosť zbaviť sa odpadovej vody.

    tahali mu to zumpary a odvazali

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Ak nie je naozaj iná možnosť tak je to možné. ALE musia to urobiť na vlastné náklady a atď. Každopádne vzniká tým vecné bremeno a znehodotenie pozemku treba vyčísliť a zaplatiť - niekym. Toto nie je stavba podla energetickeho, ani podla telekomunikacneho zakona.

    Ma sused pravo na kanalizaciu cez moj dvor?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.