Zavrieť

Porady

Nekvalitna rekonštrukcia Národnej kultúrnej pamiatky-ako reklamovat zavady?

Z eurofondov u nás prebieha rekonštrukcia Národnej kultúrnej pamiatky a subdodavateľská firma ktorá prevádza drevárske práce absolutne nezvláda svoju činnosť - čo máme robiť. Ešte nedošlo k preberaciemu konaniu, priebežne reklamujeme práce ale opravy sa dejú formou látania - plátania. Napr. jedne z vchodových dverí - urobili ich väčšie, odniesli ich a vyrobili ich menšie, odniesli ich a konečne sa trafili, lenže tie dvere nesú stopy zväčšovania a zmenšovania proste katastrófa, eurookná - z 25 okien tesnia a zatvárajú sa riadne len tri. Pri zakladaní kovania sa netrafili z vrtaním otvorov a tak vyrezali z okna cca 10 x 5 cm. pás a vlepili tam latku, z okien už odpadlo 13 ozdobných líšt, okná tak nedoliehajú že sú medzery cez ktoré vidieť von a sú až do veľkosti 0,5 cm. altánok, nedosadajú nosné trámy na seba je aj medzera presahujúca 10 cm. ktorú vyplnili puropenou, odpadávajú vzorky, pozdlž nosných hranolov sú praskliny na šírku presahujúce 0,5 cm a ťahajúce sa do vzdialenosti 4 metrov, dochádza k vykrúteniu celej konštrukcie a k posunu. Nabili tam už množstvo tmelu a čo ja viem čoho. Ono to prebieha tak, tu odrežú, tam prilepia proste vyvádzajú neuveriteľné veci, nehovoriac okná oproti pôvodným vyrobili úplne opačne, nové okná na ktorých sú vrtania a keďže sa netrafili tak otvory pretmelili a vrtali dalej, keďže okná sú lakované každé jedno tmelenie bije do očí.

Prosím čo mám robiť, podľa mňa ak dôjde k preberaciemu konaniu a spíšeme závady absolutne nie je isté že ich odstránia, opäť budú len látať a plátať.
Naposledy upravil arizona : 31.07.11 at 07:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jan45 je offline (nepripojený) jan45

    jan45
    nezaplatiť. Stavebný dozor prácu neprevezme, investor nezaplatí, dodavateľ požiada o súdne rozhodnutie, znalec prácu ohodnotí a prebehne vyrovnanie. Treba sa obrátiť na Pamiatkový ústav, metodici neodsúhlasia kvalitu práce a je to ďaľší podklad na nezaplatenie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Predpokladám že za práce priebežne platíte.Sú priebežne vystyvované faktúry na vykonané práce .Nekvalitná práca alebo materiál nieje v tomto prípade vykonanná práca ,takže sa nezaplatí.Všetko treba fotiť,a zapisovať do stavebného denníka.Kde je stavebný dozor?Takúto firmu mal vyraziť zo stavby po prvom dni.

    kaparov je offline (nepripojený) kaparov

    Regionálny historik kaparov
    Samozrejme fotodokumentáciou disponujem, dennodenne tam som a dá sa povedať, že každú prácu mám podchytenú. a ďakujem za rady, obidve sú užitočné. Faktúry platíme priebežne máte pravdu teraz sme jednu vracali lebo "omylom" boli niektoré položky a práce vyfaktúrované dvakrát čakali možno že sa to pri fakturovanej sume nad 600.000 Eur, stratí. Celkové náklady sú v Sk vysoko cez 40 miliónov.

    Nekvalitna rekonštrukcia Národnej kultúrnej pamiatky-ako reklamovat zavady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.