Zavrieť

Porady

S.R.O v com je rozdiel resp. vyhoda?

Dobry den ,

Chcel by som sa spytat na nasledovnu vec.

Ked zakladam s.r.o so spolocnikom , kt. ma zivnost a ja ju nemam , tak aky je v tom rozdiel resp . vyhody/nevyhody?

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Odpoviem jednoducho:

    Živnostník musí platiť odvody sám za seba a ručí celým svojim majetkom.

    S.r.o. ručí len do výšky vkladu a môže ľudí zamestnávať, čiže tam vznikajú odvody v inej výške ako pri živnosti. S.r.o. je takmer vždy lepšia.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    merele Pozri príspevok
    Dobry den ,

    Chcel by som sa spytat na nasledovnu vec.

    Ked zakladam s.r.o so spolocnikom , kt. ma zivnost a ja ju nemam , tak aky je v tom rozdiel resp . vyhody/nevyhody?

    Dakujem za odpoved.
    Pytas sa asi aky je rozdiel medzi Vami - spolocnik so zivnostou a spolocnik bez zivnosti, ano?

    V podstate ziadny. On ma druhy prijem. V pohlade k s.r.o. v tom ziadne vyhody/nevyhody nevidim. On si odvody nejako uz plati, ty si budes musiet ako samoplatitel (ak sa nezamestnas vo svojej sro)....

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Martin Mikláš Pozri príspevok
    Odpoviem jednoducho:

    Živnostník musí platiť odvody sám za seba a ručí celým svojim majetkom.

    S.r.o. ručí len do výšky vkladu a môže ľudí zamestnávať, čiže tam vznikajú odvody v inej výške ako pri živnosti. S.r.o. je takmer vždy lepšia.

    s.r.o. ručí celým svojim majetkom, spoločníci ručia do výšky nesplateného vkladu na ZI - pri existencii spoločnosti. Po jej likvidácii ručia do výšky podielu na likvidačnom zostatku, ak bol vyšší ako ich ručenie počas existencie spoločnosti...

    Podnikanie je offline (nepripojený) Podnikanie

    http://www.podnikanie.net Podnikanie
    Neviem či sa pýtaš na to, aké výhody má oproti tebe spoločník ktorý má aj živnosť, alebo či je lepšia živnosť, alebo s.r.o. Ak na rozdiel medzi živnosťou a sro tak pozri toto: http://www.podnikanie.net/podnikanie...t-alebo-s-r-o/

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    merele Pozri príspevok
    Dobry den ,

    Chcel by som sa spytat na nasledovnu vec.

    Ked zakladam s.r.o so spolocnikom , kt. ma zivnost a ja ju nemam , tak aky je v tom rozdiel resp . vyhody/nevyhody?

    Dakujem za odpoved.
    Ten, ktorý je FO podnikateľ má dve možnosti, buď si ponechá ešte živnosť a s ňou spojené odvody..... a bude aj spoločník. Alebo po založení sro zruší živnosť. A bude podnikať len cez sro. Výhody ? To sa poraď so svojou účtovníčkou, tá Ti to všetko vysvetlí. Už toho tu bolo písaného veľa.
    A okrem iného keď sa bude zakladať sro, budú osvedčenia o živnostenskom oprávnení vydané pre sro.

    Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

    Eva10
    Pozor, ak bude spoločník so živnostenským oprávnením aj konateľom tak je možnosť že bude porušovať zákaz konkurencie podľa § 136 ObchZ. Reálne to nastane, keď bude rovnaké obchody ako spoločnosť robiť aj na "seba" (svoju živnosť).

    S.R.O v com je rozdiel resp. vyhoda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.