Zavrieť

Porady

Odvody z dohody o vykonaní práce

Dobrý deň, prosím Vás, ak má niekto s tým skúsenosti prosím o radu aké odvody sa platia okrem dane z Dohody o vykonaní práce. Ešte sme dohodára nezamestnávali, takže vôbec neviem, niečo som zistila na internete, len si to chcem potvrdiť, či tomu rozumiem dobre. Prosím je to súrne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Sharon Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, ak má niekto s tým skúsenosti prosím o radu aké odvody sa platia okrem dane z Dohody o vykonaní práce. Ešte sme dohodára nezamestnávali, takže vôbec neviem, niečo som zistila na internete, len si to chcem potvrdiť, či tomu rozumiem dobre. Prosím je to súrne. Ďakujem.
    z dohody odvádza ÚP-0,8% a GP-0.25 % zamestnávateľ
    zamestnancovi sa zráža daň - ak mu vyjde /má podpísané vyhlásenie k dani?/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sharon Pozri príspevok
    Vyhlásenie nepodpisoval, je evidovaný na Úrade práce ako nezamestnaný, DoVP je na odmenu 224 Eur ale vyplácať mu ju budeme na dvakrát po 112 €. Keby podpísal Vyhlásenie tak neplatí daň ?
    AK je evidovaný nezamestnaný a má dohodu na takúto sumu(ktorú musel odniesť na ÚP) bude z evidencie vyradený. A podpísať vyhlásenie môže.To, že mu ju vyplatíte na dvakrát ho od vyradenia nezachráni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sharon Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, ak má niekto s tým skúsenosti prosím o radu aké odvody sa platia okrem dane z Dohody o vykonaní práce. Ešte sme dohodára nezamestnávali, takže vôbec neviem, niečo som zistila na internete, len si to chcem potvrdiť, či tomu rozumiem dobre. Prosím je to súrne. Ďakujem.
    Platí len zamestnáv., a to len do SP, garančné 0,25% a úrazové poistenie 0,8% z VZ, ktorým je odmena z dohody.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Vyhlásenie nepodpisoval, je evidovaný na Úrade práce ako nezamestnaný, DoVP je na odmenu 224 Eur ale vyplácať mu ju budeme na dvakrát po 112 €. Keby podpísal Vyhlásenie tak neplatí daň ?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Sharon Pozri príspevok
    Vyhlásenie nepodpisoval, je evidovaný na Úrade práce ako nezamestnaný, DoVP je na odmenu 224 Eur ale vyplácať mu ju budeme na dvakrát po 112 €. Keby podpísal Vyhlásenie tak neplatí daň ?
    Vyhlásenie takýto nemôže podpísať, alebo že by ešte niekde robil?

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Takže ak to zhrniem on zaplatí len 19 % daň (112 - 21,28 = 90,72 €) a zamestnávateľ za neho odvedie ÚP 0,8 % (0,9 €) a GP (0,28 €)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sharon Pozri príspevok
    Takže ak to zhrniem on zaplatí len 19 % daň (112 - 21,28 = 90,72 €) a zamestnávateľ za neho odvedie ÚP 0,8 % (0,9 €) a GP (0,28 €)
    0,25% GP.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Ďakujem za pomoc

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Našla som, že mesačne môže evidovaný na Úrade práce zarobiť 136,52 €, aby nebol vyradený z evidencie ? Tak prečo by ho mali vyradiť. Je chyba v tom, že v dohode je celková suma 224 € ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sharon Pozri príspevok
    Našla som, že mesačne môže evidovaný na Úrade práce zarobiť 136,52 €, aby nebol vyradený z evidencie ? Tak prečo by ho mali vyradiť. Je chyba v tom, že v dohode je celková suma 224 € ?
    Už je táto suma zvýšená na 139,90 mesačne. Ak takú predložil na ÚP, potom je problém, tak ako som už napísala.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sharon Pozri príspevok
    Našla som, že mesačne môže evidovaný na Úrade práce zarobiť 136,52 €, aby nebol vyradený z evidencie ? Tak prečo by ho mali vyradiť. Je chyba v tom, že v dohode je celková suma 224 € ?
    Suma, ktorú uvádzaš od 1.7. neplatí. Ako má v dohode definovanú výplatu odmeny ?

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Tweety Pozri príspevok
    AK je evidovaný nezamestnaný a má dohodu na takúto sumu(ktorú musel odniesť na ÚP) bude z evidencie vyradený. A podpísať vyhlásenie môže.To, že mu ju vyplatíte na dvakrát ho od vyradenia nezachráni.
    Evidovaný nezamestnaný občan ak pracuje na dohodu, mesačne dokladuje na ÚP výšku zárobku za mesiac, mzda nesmie prekročiť 139,90 €/mesačne. ÚP kontroluje výšku zárobku podľa tohto dokladu a v spolupráci zo SP si výšku zárobku môže overiť. Ak je v dohode uvedené že odmena mu bude vyplatená mesačne vo výške 112,00 € potom je to v poriadku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katka 23 Pozri príspevok
    Evidovaný nezamestnaný občan ak pracuje na dohodu, mesačne dokladuje na ÚP výšku zárobku za mesiac, mzda nesmie prekročiť 139,90 €/mesačne. ÚP kontroluje výšku zárobku podľa tohto dokladu a v spolupráci zo SP si výšku zárobku môže overiť. Ak je v dohode uvedené že odmena mu bude vyplatená mesačne vo výške 112,00 € potom je to v poriadku.
    ALe práveže tam má vyššiu sumu, veď o to ide. Veď zmluvu predkladá na ÚP a na nej má 224.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Odmenu 224,00 € má za všetku vykonanú prácu napr. za 2 mesiace ,ak má v zmluve že ju vyplatia na 2 krát teda mesačne 112,00 € tak je to dobre, je to aj moja osobná skúsenosť, sama pracovníčka ma upozornila ...ale dajte si pozor, aby vám to za mesiac nepresiahlo 139,90 € ... Zmluva nie je doklad o výške zárobku , ÚP má na to tlačivo .
    Naposledy upravil katka 23 : 01.08.11 at 08:32 Dôvod: doplnenie

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    V dohode je Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná: v dvoch častiach, k 31.7.2011 a 5.8.2011

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katka 23 Pozri príspevok
    Odmenu 224,00 € má za všetku vykonanú prácu napr. za 2 mesiace ,ak má v zmluve že ju vyplatia na 2 krát teda mesačne 112,00 € tak je to dobre, je to aj moja osobná skúsenosť, sama pracovníčka ma upozornila ...ale dajte si pozor, aby vám to za mesiac nepresiahlo 139,90 € ... Zmluva nie je doklad o výške zárobku , ÚP má na to tlačivo .
    OK, to som nevedela, tak potom môže byť na dohode aj 1000 €, podstatné je , koľko z nej mesačne dostane, tak? Akási dohoda na splátky.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Ďakujem všetkým za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.