Zavrieť

Porady

Vratene prazdne obaly z tonerov od spotrebitelov

Dobry den,

Chcela by som sa spýtať ako sa postupuje v prípade...my nakupime tonery, ktore potom predavame konecnym spotrebitelom, oni nam ich vracaju prazdne zdarma a my ich potom tym co nam predaju plne tonery predavame. Viete mi poradit ako to mam uctovat?je to sluzba ako sa to ma evidovat v skladovom hospodarstve? existuje postup zo zakona?dakujem surne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem ako evidujete tie prázdne tonery-príjem na sklad? na sklad materiálu alebo tovaru? - ja by som skôr materiálu
    odberateľovi fakturujete predaj obalov? Potom 311/642, 343
    alebo Vám oni faktutujú so zľavou?
    treba upresniť.

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    No takúto tému som hľadala, je tu síce už dávno a stará ale pre mňa je aktuálna dnes. Tak isto predávame repasované tonery zákazníkom. Účtujeme spôsobom B.

    T.J. Faktúra od dodávateľa za renovované tonery (dodávateľ nám zvlášť nefaktúruje toner a zvlášť kazetu) je to účtované jednou sumou:
    504/321
    343/321

    My ten toner predávame zákazníkom 311/604
    311/343

    Doteraz sme neúčtovali položku za kazetu, ale oddnes vystavujeme faktúru:

    Renovovaný toner XY 10 euro
    Kazeta XY 1euro
    dph ...euro

    ako to zaúčtovať celé na 311/ 604 (toner aj kazeta)?

    v podstate ide o to že máme zmluvu s naším odberateľom že tieto kazety prázdne kedykoľvek od nich spätne odkúpime. Čiže zas nám on vystaví faktúru na prázdne kazety. A tu neviem ako ďalej. ako túto faktúru od neho zaúčtujeme, keď napr. časť týchto tonerov, ktoré nám on vyfakturuje my predáme ďalším firmám, ktoré renovujú a oni nám to uhradia, a časť si napr. pošleme len tak nejakému dodávateľovi na renováciu, čiže nám ich iba naplní a o to lacnejšie nám to predá.Čiže toner XY ktorý vtedy vyfaktúrovať za 10 euro, teraz vyfakturuje iba za 8 euro.A ďalej, ako to viesť v skladoch, aby som vedela aj oceniť stav skladu. Je to naozaj komplikované ale fakt neviem ako. Volala som aj na DR ale vyjadrila sa mi k tomu nejaké p. riaditeľka pre informácie verejnosti, že naozaj nevie, že je to komplikované a treba si o tom pozisťovať. Lenže kde?

    Vratene prazdne obaly z tonerov od spotrebitelov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.