Zavrieť

Porady

MS Word 2010 - rozbalovací text

Ahojte,

chcel by som vedieť, či je možné vo Worde nejakým spôsobom vytvoriť rozbalovací text (taký podobný ako na web stránkach, pomocou css: display-block alebo pomocou js).

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Ardonaiel Pozri príspevok
    nene, ani to nie je ono. Ide totiž o to, vytvoriť návod vo worde. Aaale, ten návod musí byť aj stručný aj podrobný. Toho som chcel dosiahnuť tým, že by sa ,,rozklikával" text, kde by boli podrobnosti, doplňujúce obrázky atp. . Ako webovú stránku to viem urobiť ale web nemôže byť. Premýšľam nad SW na to určeným ale zatiaľ bola úloha skúsiť to vo worde.

    príklad:

    1. spusti transakciu xxx
    toto je doplňujúci text: ( transakciu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
    2. vygeneruj nový zoznam
    toto je doplňujúci text: ( zoznam vygeneruješ tak, že si spustíš transakciu xy, tu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
    3. atď.

    pozn. zelený text by bol skrytý, po kliknuti by sa zobrazil.


    ps. ďakujem za rady :-)
    Jedna z možností je to čo ti radí Jano (marjankaj) a dokument nemusíš ukladať ako html, môže zostať vo Worde.

    Dá sa to skombinovať tak, že si vytvoríš tzv. bookmarks (záložku) a hypertext nasmeruješ naň,
    ak ho nechceš smerovať niekam inak a k hypertextu si pripojíš obrazovkový komentár (viď obrázky).
    Ten sa ti potom zobrazí, keď na hyperlink nabehneš myšou. Nemožno ho však nejako formátovať.

    Iná možnosť je využiť jednu z funkčností revízií, a komentáre k textu ukladať tam.

    To by som napr. perferoval ja, lebo sa môžeš rozhodnúť, či ich zobrazovať či nie,
    či ich aj vytlačiť, alebo len text bez poznámok, môžeš ho naformátovať ako chceš.

    P.
    Záložka.jpg  
    Hyperlink_komentar.jpg  
    Koment_revizie.jpg  
    1/1

    Ardonaiel je offline (nepripojený) Ardonaiel

    Ardonaiel
    PaloPa, nemyslel som rozbalovací zoznam :-) ale rozbalovací text.
    Napríklad, máš text, klikneš naň a rozbalí sa ti doplňujúci text. Väčšinou sa to používa v nápovedách.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ardonaiel Pozri príspevok
    PaloPa, nemyslel som rozbalovací zoznam :-) ale rozbalovací text.
    Napríklad, máš text, klikneš naň a rozbalí sa ti doplňujúci text. Väčšinou sa to používa v nápovedách.
    Vyznač si text potom CTRL+K a doplň si svoj komentár.

    Ardonaiel je offline (nepripojený) Ardonaiel

    Ardonaiel
    marjankaj Pozri príspevok
    Vyznač si text potom CTRL+K a doplň si svoj komentár.

    nene, ani to nie je ono. Ide totiž o to, vytvoriť návod vo worde. Aaale, ten návod musí byť aj stručný aj podrobný. Toho som chcel dosiahnuť tým, že by sa ,,rozklikával" text, kde by boli podrobnosti, doplňujúce obrázky atp. . Ako webovú stránku to viem urobiť ale web nemôže byť. Premýšľam nad SW na to určeným ale zatiaľ bola úloha skúsiť to vo worde.

    príklad:

    1. spusti transakciu xxx
    toto je doplňujúci text: ( transakciu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
    2. vygeneruj nový zoznam
    toto je doplňujúci text: ( zoznam vygeneruješ tak, že si spustíš transakciu xy, tu nájdeš tam a tam, označíš pole xy, potvrdíš klávesou xy )
    3. atď.

    pozn. zelený text by bol skrytý, po kliknuti by sa zobrazil.


    ps. ďakujem za rady :-)

    Ardonaiel je offline (nepripojený) Ardonaiel

    Ardonaiel
    PaloPa, o týchto možnostiach som vedel, myslel som však, že to pôjde aj inak. :-) Asi najviac mi vyhovujú tie komentáre, aj keď to nie je to čo by som chcel. Veď uvidím ako sa mi bude dariť.

    Ďakujem za pomoc.

    MS Word 2010 - rozbalovací text

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.