Zavrieť

Porady

Problémy po operácii hrubého čreva

V apríli som bol operovaný na hrubé črevo, a o dva týždne po operácii som mal opäť krvavú stolicu ktorá trvá dodnes. Bol som aj za gastroenterológom a ten povedal že tam nič nevidí takže nevie z čoho môžem krvacať. Neviete mi prosím poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    ťampo Pozri príspevok
    V apríli som bol operovaný na hrubé črevo, a o dva týždne po operácii som mal opäť krvavú stolicu ktorá trvá dodnes. Bol som aj za gastroenterológom a ten povedal že tam nič nevidí takže nevie z čoho môžem krvacať. Neviete mi prosím poradiť?
    Prajem pekný deň,

    neviem akého rozsahu bola Vaša operácia, ale rozhodne by som trvala na kontrolnej kolonoskopii, krvavá stolica po operácii cca 4 mesiace už nemôže mať súvis s pooperačným stavom. Jednoznačne nedať sa odbiť.

    S pozdravom V.

    PS: ak by Ste chcel vedieť viac - viď onkologické ochorenia tu na porade
    (nechcem robiť reklamu)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Budem možno aj ...hlavne asi expresívny ...
    ťampo Pozri príspevok
    V apríli som bol operovaný na hrubé črevo, a o dva týždne po operácii som mal opäť krvavú stolicu ktorá trvá dodnes. Bol som aj za gastroenterológom a ten povedal že tam nič nevidí takže nevie z čoho môžem krvacať. Neviete mi prosím poradiť?


    ...nože daj nemocnicu , kde bol robený zákrok - ten zázrak ...stačí mesto...

    Kua , šak mňa porezali statočne ...no v podstate , takpovediac som nemal už okamžite ( s veľkou nadsádzkou ,nakoľko som tri dni na ARE bol ... ) krvavú stolicu ...

    Poradiť by som aj vedel ...tomu gastráčovi doporuč okuliare ...
    Ozaj , to kde pozeral ???.......do riti len ????...položil ukazovák dnu ???
    USG , RTG veľa neukáže ....jedine kamera , kolonoskiopia ...
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,

    neviem akého rozsahu bola Vaša operácia, ale rozhodne by som trvala na kontrolnej kolonoskopii, krvavá stolica po operácii cca 4 mesiace už nemôže mať súvis s pooperačným stavom. Jednoznačne nedať sa odbiť.

    S pozdravom V.

    PS: ak by Ste chcel vedieť viac - viď onkologické ochorenia tu na porade
    (nechcem robiť reklamu)
    ...jj....



    Je síce možné , že sú tam aj nejaké zrasty . Tie síce môžu prasknúť , no to by bolo aj bolestivé a aj krvácavosť by sa asi bola silnejšia.......no nemyslím si ,že to by bola príčina ...

    Ešte otázky .
    Čo bolo príčinou operácie ???
    V ktorých miestach kolona sa operácia vykonala ...bližšie od konečníka alebo od tenkého čreva ???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ťampo Pozri príspevok
    Operácia sa konala v PO. Pričinou operácie bol polit na hrubom čreve, 25 cm od konečníka. Po operácii som bol na kolonoskiopii a vzal mi vzorku zo sliznice hrubého čreva, a výsledok z histologii je že nález nesvedčí pre recidívu malígneho procesu. A som opäť objednaný na kolonoskiopiu.
    ....dovolím si poopraviť výraz " polit " .....správne je " polyp " ...

    Prešov ???...šak ten je vraj celkom fajn ...som myslel , že nejaká menšia nemocnica...predsa len , nie všade je dobrá vybavenosť a aj úroveň lekárov......ale štyri mesiace je aj tak až príliš veľa ...

    Mňa robili vo VLN KE ...a tam boli teda svojho času fakt odborníci na úrovni a predsa trochu času potrebovali na stanovenie dg ...

    Čo sa týka nálezu , tak buď potom len a len rád ...u mňa to bolo svojho času naopak .
    Keď som sa pýtal na miesto resekcie , tak to malo svoj zmysel .
    Jedná sa o to , že ak je operácia robená tzv. odspodu - bližšie ku konečníku , tak v niektorých prípadoch potom hrozí tá nepríjemná vec - vonkajší vývod...

    Svojho času som tiež behal od šavla k pavlovi ...tiež som mal krvavú stolicu .
    Interné ...krv , moč , USG , RTG , sádra ...a čo ja viem ,čo ešte ...
    Skončil som na chire ...zopakované vyšetrenia , no až kolono ukázalo podstatu - príčinu ...nádor bol ale bližšie k tenkému črevu ...
    Ani zo špitáľa ma už nechceli pustiť ...na vlastné riziko som sa šiel len po nutné veci .
    Tri dni mi dávali krvné konzervy , taký som bol anemický ...príprava na operáciu ....a potom hajde na sálu ...

    ťampo je offline (nepripojený) ťampo

    ťampo
    buchač Pozri príspevok
    Budem možno aj ...hlavne asi expresívny ...



    ...nože daj nemocnicu , kde bol robený zákrok - ten zázrak ...stačí mesto...

    Kua , šak mňa porezali statočne ...no v podstate , takpovediac som nemal už okamžite ( s veľkou nadsádzkou ,nakoľko som tri dni na ARE bol ... ) krvavú stolicu ...

    Poradiť by som aj vedel ...tomu gastráčovi doporuč okuliare ...
    Ozaj , to kde pozeral ???.......do riti len ????...položil ukazovák dnu ???
    USG , RTG veľa neukáže ....jedine kamera , kolonoskiopia ...

    ...jj....



    Je síce možné , že sú tam aj nejaké zrasty . Tie síce môžu prasknúť , no to by bolo aj bolestivé a aj krvácavosť by sa asi bola silnejšia.......no nemyslím si ,že to by bola príčina ...

    Ešte otázky .
    Čo bolo príčinou operácie ???
    V ktorých miestach kolona sa operácia vykonala ...bližšie od konečníka alebo od tenkého čreva ???
    Operácia sa konala v PO. Pričinou operácie bol polit na hrubom čreve, 25 cm od konečníka. Po operácii som bol na kolonoskiopii a vzal mi vzorku zo sliznice hrubého čreva, a výsledok z histologii je že nález nesvedčí pre recidívu malígneho procesu. A som opäť objednaný na kolonoskiopiu.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Otec je 5dní po operácii hrubého čreva, vybrali mu nádor, dočasný vývod vrátili späť. Dnes z neho vyšlo za hrsť tmavej a i svetlej krvi, začal sa triasť a mal problémy s dýchaním...sestričky nereagovali na zvonenie (5x), ani na volanie (mamina bola práve pri ňom) , prišli hádam po 20 minutách ...neskôr došli aj nejakí doktori...vzali ho na JIS a na CT . Rana je vraj v poriadku. Čo to môže byť?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jess Pozri príspevok
    Otec je 5dní po operácii hrubého čreva, vybrali mu nádor, dočasný vývod vrátili späť. Dnes z neho vyšlo za hrsť tmavej a i svetlej krvi, začal sa triasť a mal problémy s dýchaním...sestričky nereagovali na zvonenie (5x), ani na volanie (mamina bola práve pri ňom) , prišli hádam po 20 minutách ...neskôr došli aj nejakí doktori...vzali ho na JIS a na CT . Rana je vraj v poriadku. Čo to môže byť?
    Môj skromný názor je asi v tom , že tých 5 dní je možno práve tá doba , ktorá spôsobila to vylúčenie tej tmavej krvi ... vraví sa jej aj " zlá krv "...
    Tá svetlá môže byť sprievodným javom podráždenia rany tým vylučovaním ...
    Že ho vzali na JIS , nuž predsa to bol zásah do organizmu ...
    Síce sa čudujem , že bol na normálnej izbe hneď po tej operácii ( alebo nie ??? ) ...ja som si 3 dni odležal na odd. ARO a až potom šup na izbu ...
    Lenže to bolo za iných podmienok a v inej nemocnici ...
    Takže sa nečuduj tomu personálu , kde je počas služby 2 - 3 sestry na pár desiatok pacientov ...

    Problémy po operácii hrubého čreva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.