Zavrieť

Porady

Kto poradí s renováciou menšej skrinky?

Mám starú bielu skrinku. Veľmi pekná, len potrebuje zásadnú renováciu. Ako postupovať? A aké druhy laku, resp.druh farby by som mala použiť? Skrinka by mala mať stanovište v exteriéri - na terase. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Málo informácií. Z akého materiálu je skrinka - masív, drevotrieska...
    Súčasná povrchová úprava - fólia, farba, iné
    Farba - olej, syntetika, epoxyd, iná
    Ja ti síce neporadím, ale ten, čo vie poradiť, bude tieto informácie potrebovať. A o to skôr dostaneš radu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kora22 Pozri príspevok
    Mám starú bielu skrinku. Veľmi pekná, len potrebuje zásadnú renováciu. Ako postupovať? A aké druhy laku, resp.druh farby by som mala použiť? Skrinka by mala mať stanovište v exteriéri - na terase. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
    Keďže tú skrinku nevidím, neviem ti presne povedať, čo s tým budeš musieť porobiť. Záleží od toho, ako je poškodená originálna farba - ak nie je poškodená ani popraskaná, bude stačiť skrinku len poriadne umyť a nanovo nalakovať. Ak je farba popraskaná, bude ju treba na miestach popraskania olúpať, možno drevo napenetrovať a potom naniesť novú farbu.

    Ak je pôvodná farba dobrá, stačí kúpiť pikslu bielej syntetickej farby vonkajšiej a tou skrinku natrieť.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Na zahodenie nie je ani odstraňovač starých náterov, ale treba dať pozor, či je možné ho použiť na "tvoj" povrch skrinky. (cca 7 euro) S tým sa aspoň neušmirgľuješ k smrti.
    Ak je povrch nejako obitý a má väčšie ryhy, možno bude treba tmel na vyrovnanie povrchu.

    Potom treba kúpiť vhodnú farbu, resp.lak na drevo, ktorú ti presne podľa požiadavky odporučia priamo v obchode (farba vyjde cca 7 eur, podľa druhu).
    Mne napríklad odporučili lodný lak, veď lode sú vo vode furt ponorené , tak to pred dažďom skrinku ochrániť musí.

    .

    Kora22 je offline (nepripojený) Kora22

    Kora22
    EvaB Pozri príspevok
    Málo informácií. Z akého materiálu je skrinka - masív, drevotrieska...
    Súčasná povrchová úprava - fólia, farba, iné
    Farba - olej, syntetika, epoxyd, iná
    Ja ti síce neporadím, ale ten, čo vie poradiť, bude tieto informácie potrebovať. A o to skôr dostaneš radu.
    Je to masív, farba - ale aký druh netuším, je riadne popraskaná, takže asi to bude treba ostrániť a nožičky sú mierne vytvarované a vyzerajú akoby rozsušené, takže asi to bude chcieť aj nejaký tmel.

    Kora22 je offline (nepripojený) Kora22

    Kora22
    AlaNR Pozri príspevok
    Na zahodenie nie je ani odstraňovač starých náterov, ale treba dať pozor, či je možné ho použiť na "tvoj" povrch skrinky. (cca 7 euro) S tým sa aspoň neušmirgľuješ k smrti.
    Ak je povrch nejako obitý a má väčšie ryhy, možno bude treba tmel na vyrovnanie povrchu.

    Potom treba kúpiť vhodnú farbu, resp.lak na drevo, ktorú ti presne podľa požiadavky odporučia priamo v obchode (farba vyjde cca 7 eur, podľa druhu).
    Mne napríklad odporučili lodný lak, veď lode sú vo vode furt ponorené , tak to pred dažďom skrinku ochrániť musí.

    .
    Zaujal ma ten odstraňovač starých náterov, už som v nejakom časopise také niečo zachytila. Doteraz sa však vždy len "šmirgľovalo", a to je fakt o nervy. Počula som o manuálnom odstraňovači, ale aj o chemickom. Neviete mi o tom povedať niečo bližšie - napr. akú značku najlepšie použiť... ďakujem

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    ja som použila tento http://www.colorcompany.sk/web/odstr...arych-naterov/
    ale v obchode bolo asi 5 ďalších značiek. Tento je taký číry a gélový.
    Treba si dať pozor, aby to nefrklo na pokožku, hrozne to štípe (vlastná hrdinská skúsenosť)...

    Kora22 je offline (nepripojený) Kora22

    Kora22
    Ďakujem všetkým za rady a názory. Ak by ešte niekto vedel poradiť, zistila som, že tá skrinka má nohy zožraté červotočou(bola vo vlhku) ostatné vyzerá relatívne v pohode. Kde by som si mohla dať (resp.ako by som urobila) urobiť-vysústružiť nové? Nožičky pôvodné sú mierne tvarované. Napadlo ma aj kúpiť kovové, ale asi by to mohlo pokaziť celkový dojem. Díky vopred

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Tuto Ti dobre poradia : hladaj stranku obnova..........sk.......
    /diskusie/restaurovanie-konzervovanie
    Inak mi to nechce zobrat

    Kto poradí s renováciou menšej skrinky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.