Zavrieť

Porady

Pracovný poriadok

Dobrý deň,
keď som nastupovala do práce pred 5 romi.Pracovný poriadok bol na tri strny-fajčenie,prestávky,atd. Teraz, som si ho čítala a som bola prekvapená, čo tam bolo všeličo popísané.- cca 12 strán..Ale teraz k otázke. Mal by zamestnávateľ dať podpísať znovu nám starým zamestnancom nejaký papier ohľadom zmien v pracovnom poriadku??
Závisí od odpovede veľa,bo v každom riadku píše o výpovedi.
Ďakujem za odpoveď .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol x je offline (nepripojený) karol x

    karol x
    pracovny poriadok musi byt odsuhlaseny (aj zmeny a doplnky) zastupcami zamestnancov (odbory, zamestnanec. rada...), pokial u zamestnavatela posobia. ak neposobia, ma pravo p. poriadok vydat vlastnym rozhodnutim. v pracovnom poriadku su blizsie specifikovane pracovnopravne vztahy zakonnika prace... co sa tyka rozsahu a obsahu, moze kludne opisat aj cely zákonnik, ale nesmie samozrejme ist nad ramec zakona alebo inych predpisov alebo kolektivnej zmluvy (vyssej, nizsej).

    soso1 je offline (nepripojený) soso1

    soso1
    To znamená,že súkromník môže úplne v pohode obísť celý zákonník práce a parafrázovať si ho podľa svojich vedomostí. A ak si ho zamestnanec neprečíta a dostane výpoveď, tak on sa môže ohradiť pracovným poriadkom???Lebo ozaj v každom riadku je písané - ........ ak tak neurobí, hrozí mu výpoveď.

    karol x je offline (nepripojený) karol x

    karol x
    obist zakon znamena neplatnost pravneho ukonu, pokial sa tu bavime cisto v pravnej rovine. ina moze byt prax. svojich prav sa treba dozadovat a dokazat si ich aj ochranit. pokial mate vypoved za prkotinu alebo za vymysel zamestnavatela, su tu na to sudy, aby to rozhodli, ci bolo ukoncenie prac. pomeru v sulade so zakonom. sudny poplatok v takom pripade zamestnanec- navrhovatel neplati. co sa tyka prac. poriadku, ten musi byt v sulade so zakonnikom prace a tam su presne, velmi striktne stanovene podmienky rozviazania prac. pomeru a pravne nasledky. aj keby sa stalo, ze je v prac. poriadku uvedene, ze nepozdravenie sefa na wc je hrubym porusenim prac. discipliny, za co hrozi okamzite skoncenie pracovn. pomeru, to ci to bolo hrubym porusenim a ci pripadne skoncenie p. pomeru bolo koser rozhoduje sud.

    mimochodom, zamestnavatel je povinny oboznamit kazdeho zamestnanaca s pracovnym poriadkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.