Zavrieť

Porady

dovolenka z BA ma ORAVU

Chcem sa poradiť kde si čo pozrieť na ORAVE? Myslím tým menej náročná turistika, jarmoky, hrady, kúpaliská...
Ideme z BA do Zubereca a rada by som videla čo najviac.Viem, že tu na Porade sme zo všetkých kútov a preto by som privítala najmä tipy od tamojších, ktorý vedia čo kde je a nie je to čistá komercia.

Ďakujem za tipy, snáď sa zídu aj ostatným.
Naposledy upravil plavčík : 05.08.11 at 12:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    My bývame pri Bratislave a tiež sme boli minulé leto týždeň v Zuberci. Stravovali sme sa v Kolibe cez cestu oproti kostolu za potokom (cesnačka + čiernohor naše obľúbené )
    Boli sme každý deň inde, v skanzene v Zuberci, potom na Oravskom hrade, na lodi po Oravskej priehrade, mladí boli aj v Poľsku, okúpať sa v Oraviciach keď sa nikam nedalo, lebo pršalo;na túre na Roháčoch, na hríboch, potom po okolí, starý hámor blízko Zuberca. Inak v dedine je taká informačná tabuľa, kam sa dá ísť.

    Priniesli sme si fajný lesný med.

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    v lete tam byvaju podrohacke folklorne slavnosti.
    v habovke takisto preteky domacich traktorov... tusim sa to vola habovsky kardan, alebo tak nejak.

    datumy si treba najst na nete.

    edit: tie podrohacke slavnosti su tento vikend.
    Naposledy upravil ACCNT : 06.08.11 at 18:54

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    plavčík Pozri príspevok
    ...Ideme z BA do Zubereca a rada by som ...privítala najmä tipy od tamojších, ktorý vedia čo kde je a nie je to čistá komercia....
    Orava je krásna... Chodím ta dosť často. Osobná skúsenosť - keď sa opýtam domácich - boli ste na Roháčskych plesách, Volovci, v Meander parku v Oraviciach,... zatiaľ odpoveď boli vždy rovnaká - nie neboli, my na to nemáme čas ...

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Tak som sa vrátila z nááádkerného kraja- ORAVA.
    Tí ktorí váhajú či tam ísť tak nech idú !!!

    Zamilovala som si ju a určite tam zbehnem aj zo začiatku jesene.

    Tu je zopár tipov/ aj foto :
    v auguste sú pri Zuberci- Podroháčske folkróne slávnosti /nie som síce žiadny maniak do folklóru, ale toto ma dostalo, tá atmosféra a všetko.

    potom je tu múzeum oravskej dediny-

    Roháčske plesá

    Roháčsky vodopád

    Meander park Oravice

    plavba plťou

    Oravský zámok

    koliby a jedlá z tohto regiónu

    zaskočiť do Jablonky na trhy

    a veľa iného no to sme už nestihli/cyklomagistrála, jazda na bojovom vozidle,jazda na koni..........

    Je tam krásne

    dovolenka z BA ma ORAVU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.