Zavrieť

Porady

podpora v nezamestanosti

ahojte, viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať dalej , ked mi bola zamietnutá podpora v nezamestanosti??Pracovala som 4 roky v UK a všetky podmienky splnam, len nie tie väzby( teda podľa nich)..podala som maj odvolanie ale nic....naozaj ma to štve,lebo poznám ľudí ktorí mali "menšie" vázby ako ja a dostali to...pomohlo by mi aj nejake tel číslo na niekoho kto mi bude vedieť poradiť.....ked volam na socialku do BA, tak si ma len presúvajú a nikto nic nevie povedať.....dakujem za všetky info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    našla som v poradni na stránke SP túto odpoveď, .....klik
    že by mala nárok na podporu Z UK?

    http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=29271 síce je to z roku 2009, takže či????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majulka50 Pozri príspevok
    ahojte, viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať dalej , ked mi bola zamietnutá podpora v nezamestanosti??Pracovala som 4 roky v UK a všetky podmienky splnam, len nie tie väzby( teda podľa nich)..podala som maj odvolanie ale nic....naozaj ma to štve,lebo poznám ľudí ktorí mali "menšie" vázby ako ja a dostali to...pomohlo by mi aj nejake tel číslo na niekoho kto mi bude vedieť poradiť.....ked volam na socialku do BA, tak si ma len presúvajú a nikto nic nevie povedať.....dakujem za všetky info
    Napíš písomný dotaz s podrobným popisom svojej situácie na ústredie SP alebo ministerstvo práce.

    Z pobočky SP si dostala rozhodnutie, že ti výplatu dávky v nezamestnanosti zamietli ? Odvolala si sa v stanovenej lehote ?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Základná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti – poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti.

    zdorj : socpoist.sk

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Barbara Pozri príspevok
    našla som v poradni na stránke SP túto odpoveď, .....klik
    že by mala nárok na podporu Z UK?

    http://www.socpoist.sk/489/1212s?prm2=29271 síce je to z roku 2009, takže či????
    EU zjednocovala podmienky naroku vo svojich clenskych krajinach od 1.5.2010, takze tato informacia uz je neplatna.
    SP sa riadi tym rozhodnutim EU.

    Dávka v nezamestnanosti a Európska únia - právny stav od 1. mája 2010

    http://www.socpoist.sk/davka-v-nezam...ja-2010/34684s

    Všeobecné pravidlo:


    Na výplatu dávky v nezamestnanosti je v zásade príslušný štát, v ktorom bol občan naposledy zamestnaný. Po skončení zamestnania v štáte EÚ sa nárok uplatňuje tým, že sa dá občan k dispozícii službám zamestnanosti tohto štátu.

    A potom su vynimky, do ktorych by sa rada zaradila zadavatelka temy, ale SP ju medzi ne nezaradila.
    O davky v nezamestnanosti by teda mala poziadat v UK, nie na SK.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Barbara, podmienku doby poistenia splňa, len nie na Slovensku, ale v inej krajine EU. A na Slovensku jej dávku nechcú priznať ...

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    áno, lenže hovorí, že tá väzba tam nie je. či????

    podpora v nezamestanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.