Zavrieť

Porady

Dohoda a PN

Som zamestnaná na HPP a momentálne som na PN-ke. Zároveň mám podpísanú dohodu o vykonaní práce (účtovníctvo), ktorú robím doma na počítači.
Môže mi súbežne bežať DoVP a PN-ka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Mmartina
    Som zamestnaná na HPP a momentálne som na PN-ke. Zároveň mám podpísanú dohodu o vykonaní práce (účtovníctvo), ktorú robím doma na počítači.
    Môže mi súbežne bežať DoVP a PN-ka?
    Samozrejme, že môže, ale robiť účtovníctvo na dohodu by som veľmi neodporúčal - viď často diskutované témy na Porade k tejto problematike.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mmartina
    Je to obmedzené na hodiny?
    Podľa akého zákona?
    Pozri ZP, hodiny sú u dohôd obmedzené, ale tvoj problém je v inom, je to opakovaná činnosť a na takú sa dohody o VP nesmú používať.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    DOVP na max. 300 hod. ročne a nesmie byť použitá na opakujúcu sa činnosť , čiže nie na vedenie účtovníctva.

    Mmartina je offline (nepripojený) Mmartina

    Mmartina
    Nemyslela som hodiny na dohody - to je mi jasné,
    ale či popri PN môžem doma pracovať všeobecne a či to nie je obmedzené hodinami.
    Ešte k tej dohode - mám ju podpísanú napr. na 4 mesiace a v predmete činnosti mám vyhranené práce napr. do 15.3. vypísať tlačivo hlásenie k ....
    30.3. urobiť inventúru pokladne atď...- mali by výhrady aj k tomu??

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Mmartina
    Nemyslela som hodiny na dohody - to je mi jasné,
    ale či popri PN môžem doma pracovať všeobecne a či to nie je obmedzené hodinami.
    Ešte k tej dohode - mám ju podpísanú napr. na 4 mesiace a v predmete činnosti mám vyhranené práce napr. do 15.3. vypísať tlačivo hlásenie k ....
    30.3. urobiť inventúru pokladne atď...- mali by výhrady aj k tomu??
    K 1. vete - ak poberáš nemocenské ako zamestnanec, nemôžeš mať príjem, ktorý sa považuje za VZ ( § 30, ods.b/ zákona o soc.poistení ). Keďže príjem z dohôd sa nepovažuje za VZ, môžeš robiť, koľko chceš (ak ti to zdravotný stav dovolí ),
    K 2. vete - tie "vyhranené práce" sú len na oklamanie nepriateľa, všetci vieme, že je to opakovaná činnosť. :p

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Mmartina
    Má niekto návod ako ešte inak oklamem nepriateľa a pritom to bude dohoda?
    Ak by bol kontrolór chytrý, tak ho neoklameš.
    Ale boli tu už diskutované príkazné zmluvy,a inominátne (nepomenované) zmluvy, tak skús si niečo na Porade nájsť a použiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.