Zavrieť

Porady

Odvody poistného

Prosím Vás, poraďáci,so šéfom, ktorého mám teraz nad sebou už začínam pochybovať sama o sebe... Takže za iných okolností pre mňa ani nie tak dôležitá otázka, ale budem rada ak sa mi vyjadríte.
V pracovnych zmluvach mame termin vyplaty urceny do 15. Na poistovniach sme vsak na prihlaskach uviedli termin vyplat neurceny. Otazka znie - ak poukazem zamestnancovi vyplatu na ucet toho 15., odvody do poistovni by som mala odviest tiez v tento isty den, nie? Alebo mozem vyplatu poukazat 15. a odvody do poistovni odoslat az 30.?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alušik
Prosím Vás, poraďáci,so šéfom, ktorého mám teraz nad sebou už začínam pochybovať sama o sebe... Takže za iných okolností pre mňa ani nie tak dôležitá otázka, ale budem rada ak sa mi vyjadríte.
V pracovnych zmluvach mame termin vyplaty urceny do 15. Na poistovniach sme vsak na prihlaskach uviedli termin vyplat neurceny. Otazka znie - ak poukazem zamestnancovi vyplatu na ucet toho 15., odvody do poistovni by som mala odviest tiez v tento isty den, nie? Alebo mozem vyplatu poukazat 15. a odvody do poistovni odoslat az 30.?
Odvody do poisťovní je povinnosť odviesť v deň výplaty mzdy.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Súhlasím s Majou , ale myslím , že tie výplatné termíny by ste mali mať ujednotené. Dala by som do pracovnej zmluvy tiež termín taký , aký máte v poisťovniach.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

My máme podobný problém, výplatný termín v pracovných zmluvách je 25. a v poisťovňach je nahlásený výplat.termín 27. Takže ma čaká oprava všetkých zmlúv na výplat.termín 27. Aj pre tento maly problém nepoukazujeme vo firme výplaty na účet, pretože aj odvody by museli byť načas. Takže bude lepšie ak opravíte termíny na jeden dátum ako napísala Daniela.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ludkovia, neviete si to predstavit, co za "mudroska" ja mam nad sebou. Robim tu od 1.1., ale poviem Vam asi som ja!!! spadla z jahody. Proste spochybnuje vsetko, co mu v dobrom poradim. Teraz rano nastal problem s tymto vyplatnym terminom, lebo len dnes som sa dopracovala k pracovnej zmluve a tam som si vsimla tuto vec. Tak som mu povedala, ze by sme to mali v zmluvach upravit, aby nebol problem. No a na to zacala nasa "diskusia". On to asi berie tak, ze som ja "prilis mudra", tak mi chce dokazat, ze sa mylim. Zavolal teda svojej byvalej kolegyni a opytal sa jej na ten termin odvodov, ona ho presvedcila, ze vyplatu mu mozem poslat 15. a odvod poistovni zaplatit az 30. Takze som ako blbec z toho vysla ja...
0 0
ivana184 ivana184

ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

Bola by som zvedavá, či bude taký rýchly aj pri kontrole, pretože, ak sa výplaty poukážu na účet 15.-eho v mesiaci a odvody zaplatíte až napr. 30.-eho v mesiaci, tak Sociálna poisťovňa Vám vypočíta penále za oneskorený odvod poistného. (Tak to spravili mne, myslím, že 2 roky dozadu, keď kolegyňa napísala na mesačný výkaz výplatný termín 20.-eho a odvody išli na úhradu samozrejme až na konci mesiaca, pri kontrole nás na to upozornili a samozrejme vyčíslili penále). Takže odkáž šéfovi, nech sa ponáhľa pomaly.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No ano, presne aj ja mam takuto skusenost. Sefovi som povedala, ze tak dopadla firma, ktorej robim popri robote mzdy. Ale tam si toho boli vedomi. Ja som im to hovorila asi 3x, ze to tak musia robit a oni vedome odvadzali neskor, takze aj tie penale zobrali uplne v pohode a zaplatili ich. Lenze ja teraz uz boj s mojim sefom vzdavam. Proste naozaj mi to pripada, ze on to odo mna nevezme a ze ja som ten posledny blbec. Uz mu neviem ist predlozit zakony, ze pozrite sa tu to mate cierne na bielom. Dnes ma to uz proste dorazilo. Mne by to bolo jedno nech si robi, ako chce. Ale bojim sa, ze raz sa to otoci proti mne a potom o 2-3 roky mu marne budem vysvetlovat, ze ci si to nepamata, ze som mu to hovorila.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alušik
Ludkovia, neviete si to predstavit, co za "mudroska" ja mam nad sebou. Robim tu od 1.1., ale poviem Vam asi som ja!!! spadla z jahody. Proste spochybnuje vsetko, co mu v dobrom poradim. Teraz rano nastal problem s tymto vyplatnym terminom, lebo len dnes som sa dopracovala k pracovnej zmluve a tam som si vsimla tuto vec. Tak som mu povedala, ze by sme to mali v zmluvach upravit, aby nebol problem. No a na to zacala nasa "diskusia". On to asi berie tak, ze som ja "prilis mudra", tak mi chce dokazat, ze sa mylim. Zavolal teda svojej byvalej kolegyni a opytal sa jej na ten termin odvodov, ona ho presvedcila, ze vyplatu mu mozem poslat 15. a odvod poistovni zaplatit az 30. Takze som ako blbec z toho vysla ja...
Ono to nie je o tom, čo povedala jedna pani,( veď jej názor nemusí byť správny) treba dodržiavať zákony.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
alušik
No ano, presne aj ja mam takuto skusenost. Sefovi som povedala, ze tak dopadla firma, ktorej robim popri robote mzdy. Ale tam si toho boli vedomi. Ja som im to hovorila asi 3x, ze to tak musia robit a oni vedome odvadzali neskor, takze aj tie penale zobrali uplne v pohode a zaplatili ich. Lenze ja teraz uz boj s mojim sefom vzdavam. Proste naozaj mi to pripada, ze on to odo mna nevezme a ze ja som ten posledny blbec. Uz mu neviem ist predlozit zakony, ze pozrite sa tu to mate cierne na bielom. Dnes ma to uz proste dorazilo. Mne by to bolo jedno nech si robi, ako chce. Ale bojim sa, ze raz sa to otoci proti mne a potom o 2-3 roky mu marne budem vysvetlovat, ze ci si to nepamata, ze som mu to hovorila.
Niektorí ješitní šéfovia to nevedia prehltnúť , že taká obyčajná ekonómka vie toho viac a potom sa takto správajú. Nechaj si to od neho podpísať, aby si mala istotu , že to raz nezvalí na teba. Poprípade ak spolupracujete s právnikom , tak ho popros nech to šéfovi vysvetlí. Ja tak tiež zvyknem urobiť , keď sú moji šéfovia tvrdohlaví. A po rade právnika už poslúchnu.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ziadneho pravnika nemame, som tu okrem riaditela jediny zamestnanec. Viem, ze sa neda, aby mi doveroval hned, ako som nastupila. Ale ja neviem najst sposob, ako mu to povedat, aby to teraz odo mna nezobral ako provokaciu, ked na tuto temu znovu zacnem alebo ked mu dam na stol prefotenu cast zo zakona o zdravotnom alebo socialnom poisteni. Bude to brat urcite ako provokaciu a vyhodi ma este v skusobnej lehote...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alušik
Ziadneho pravnika nemame, som tu okrem riaditela jediny zamestnanec. Viem, ze sa neda, aby mi doveroval hned, ako som nastupila. Ale ja neviem najst sposob, ako mu to povedat, aby to teraz odo mna nezobral ako provokaciu, ked na tuto temu znovu zacnem alebo ked mu dam na stol prefotenu cast zo zakona o zdravotnom alebo socialnom poisteni. Bude to brat urcite ako provokaciu a vyhodi ma este v skusobnej lehote...
Ponúkla by som mu ako povinné čítanie zákony, ktoré sú k tomu potrebné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Ono to nie je o tom, čo povedala jedna pani,( veď jej názor nemusí byť správny) treba dodržiavať zákony.
Nemáš to ľahké, ale skúsila by som to riešiť spoločne s ním, nejakou priateľnou debatou so zákonmi v ruke.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Vdaka. Uf, uz ma ta prva euforia presla... Uz su slzy prec.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
alušik
Vdaka. Uf, uz ma ta prva euforia presla... Uz su slzy prec.
to Alusik: S niektorymi ludmi to je tazke a este je tazsie, ak maju v sebe zakoreneny nejaky nazor, prajem vela stastia, aby mu to doslo, ze si na jeho strane
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ten, komu robím účto a mzdy ja, si je vedomý toho, že to, že je šéf a majiteľ firmy ešte neznamená, že má v tejto oblasti viac vedomostí, ako jeho účtovníčka. Bodaj by si to uvedomili všetci.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

No hroza, som zvedava, kedy sa aj moj sef zmeni na takeho zadubenca.
Ja odvazdam odvody takto:
1. uvadzam na vykazoch posledny pracovny den v mesiaci
2. ZP odvadzam do 8 dni od uhrady poslednej mzdy zamestnancov - za jednotlive poistovne
3. preddavky na DzP do 5 dní od poslednej mzdy
4. do socialky - v posledny pracovny den (na vtedy si davam vyplatenie odmeny nejakemu brigadnikovi), alebo do 8 dni od poslednej mzdy.
Je to teda zle? (aspon podla toho co pisete v predoslych prispevkoch je to zle)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evelien
No hroza, som zvedava, kedy sa aj moj sef zmeni na takeho zadubenca.
Ja odvazdam odvody takto:
1. uvadzam na vykazoch posledny pracovny den v mesiaci
2. ZP odvadzam do 8 dni od uhrady poslednej mzdy zamestnancov - za jednotlive poistovne
3. preddavky na DzP do 5 dní od poslednej mzdy
4. do socialky - v posledny pracovny den (na vtedy si davam vyplatenie odmeny nejakemu brigadnikovi), alebo do 8 dni od poslednej mzdy.
Je to teda zle? (aspon podla toho co pisete v predoslych prispevkoch je to zle)
Jedine daň máš dobre, lebo tá sa odvádza do 5 dní od výplat. Odvody do SP a ZP sa odvádzajú v deň výplat.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Cize aj ked vyplatime nejakeho brigadnika napr. 30.01. za december, tak musim odviest poistne do socialky inokedy? Vo firme nemame stanoveny vyplatny termin. A odvody do socialky posielam hromadne, nie po castiach za jednotlive mzdy.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
evelien
Cize aj ked vyplatime nejakeho brigadnika napr. 30.01. za december, tak musim odviest poistne do socialky inokedy? Vo firme nemame stanoveny vyplatny termin. A odvody do socialky posielam hromadne, nie po castiach za jednotlive mzdy.
V ten deň, keď robíš výplaty (predpokladám, že máte určitú zvyklosť vyplácať mzdy v nejaký deň v mesiaci) odošleš platby do ZP a SP.
Čiže ak vyplatíš nejakého brigádnika 30.1., potom 30.1. odvedieš aj poistné (predpokladám, že ide o DoVP-takže len úrazové poistenie).
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

Janka6685
Jedine daň máš dobre, lebo tá sa odvádza do 5 dní od výplat. Odvody do SP a ZP sa odvádzajú v deň výplat.
mohla by si mi poradit kde sa to docitam v zakone ze, to odvadzam v ten istý den- dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

evelien
A odvody do socialky posielam hromadne, nie po castiach za jednotlive mzdy.
Odvody sa posielajú LEN hromadne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať