Zavrieť

Porady

Daň 19% vyrúbená od Tatra Banky a.s.

Dobrý deň,
prišiel mi výpis z Tatra Banky a.s. a mám tam položku " Daň 19 % 0,01 €" ktorú mi strhli na konci mesiaca z účtu. Pred tým vo výpisoch som takéto niečo nemala. Vôbec neviem, čo to má znamenať a tak potrebujem poradiť ako to mám zaúčtovať. Ďakujem Vám veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ivti Pozri príspevok
    Po novom sa daň z úrokov na účtoch účtuje na 591/221 ako som to tu našla. Je zmena aj v účtovaní prijatého úroku z bankových účtov (pôvodne 221/662)? Zatiaľ som to na porade nenašla, tak sa pýtam v tejto téme. Ďakujem za odpovede.
    Vediem si na 662 analytiku ako uz "zdanene prijmy".

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    No ak tam máš aj kreditné úroky, tak ich máš strhnutú zrážkovú daň 19%. Zaúčtuj 341 AE / 221 AE.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Braňo Pozri príspevok
    No ak tam máš aj kreditné úroky, tak ich máš strhnutú zrážkovú daň 19%. Zaúčtuj 341 AE / 221 AE.
    Daň už neúčtujeme na preddavky(nebudú vrátené) ale priamo na 591AE.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    J.O.N.K.A Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prišiel mi výpis z Tatra Banky a.s. a mám tam položku " Daň 19 % 0,01 €" ktorú mi strhli na konci mesiaca z účtu. Pred tým vo výpisoch som takéto niečo nemala. Vôbec neviem, čo to má znamenať a tak potrebujem poradiť ako to mám zaúčtovať. Ďakujem Vám veľmi pekne

    Asi ste mali doteraz tak male uroky ze dan z nich vychadzala nula. Aj kreditny urok je tvoj prijem, preto podlieha zdaneniu.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný deň prajem všetkým. Ako prosím účtovať túto 19 % daň na 1 alebo 3-mesačných i:depositoch ? V roku 2010 to bolo pekne rozpísané na výpisoch z TB. Teraz je pripísaná čiastka úrokov na BU už znížená o tú 19 % dan z pripísaných úrokov. Dakujem.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Tweety Pozri príspevok
    Daň už neúčtujeme na preddavky(nebudú vrátené) ale priamo na 591AE.
    Pokiaľ ich považujeme za zdanené áno.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíme ich považovať za zdanené, zrážkovú daň z úrokov už nevráti nikto......

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Po novom sa daň z úrokov na účtoch účtuje na 591/221 ako som to tu našla. Je zmena aj v účtovaní prijatého úroku z bankových účtov (pôvodne 221/662)? Zatiaľ som to na porade nenašla, tak sa pýtam v tejto téme. Ďakujem za odpovede.

    Daň 19% vyrúbená od Tatra Banky a.s.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.