Zavrieť

Porady

Účtovník - finančné oddelenie - aká náplň práce?

Prosím, viete mi povedať, čo konkrétne spadá pod finančné oddelenie?

Predpokladám, že pokladňa, banka, ale asi aj majetok?, pohľadávky?, záväzky?, leasing?

Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    no možno tam doplniť aj dane, kontroling, plánovanie a rozpočty, hospodárska správa...... záleží aká ste veľká firma a koľko ľudí potrebujete mať na finančnom oddelení (ak je to oddelenie predpokladám, že ste malá firma, u nás na to máme sekciu s niekoľkými odbormi) a záleží aj od toho aké máte zameranie v rámci podnikania...ak napr. nie ste vo vlastnej budove tak hospodársku správu asi nebude potrebné zriadovať, zrejme len jedného človeka, ktorý zabezpečí styk so správcom budovy...takže chcelo by to trochu viac informácií, aby sa dalo poradiť...možno na inšpiráciu by poslúžilo aj nahliadnutie na http://www.istp.sk/ktp/vyber-smeru/3...e-cinnosti.php

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99
    Ide a a.s. so zahr. účasťou. mám ísť na pohovor, tak som chcela vedieť, čo všetko zahŕňa toto odd..

    Vždy som robila komplet agendu JU alebo PU, takže som si to nikdy nejako nedelila.

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    dana99 Pozri príspevok
    Ide a a.s. so zahr. účasťou. mám ísť na pohovor, tak som chcela vedieť, čo všetko zahŕňa toto odd..

    Vždy som robila komplet agendu JU alebo PU, takže som si to nikdy nejako nedelila.
    no tak v prvom rade držím palce na pohovore, zrejme hľadajú účtovníka ak si ťa vybrali na pohovor vzhľadom na tvoju doterajšiu prax...ale nevidím problém spýtať sa na pohovore aké predstavy o náplni tvojej práce má tvoj budúci zamestnávateľ...a podľa toho čo ti povedia si vieš aj sama určiť či daný rozsah náplne práce zodpovedá či už tvojim alebo zamestnávateľovym platovým predstavám, teda či mzda/plat je primeraný rozsahu a požiadavkám na danú pozíciu

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99
    Len som chcela vedieť, čo sa ma tam môžu pýtať. Aby som nezostala zaskočená.

    Veľmi pekne všetkým ďakujem.

    Účtovník - finančné oddelenie - aká náplň práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.