Zavrieť

Porady

Platnost pracovnej zmluvy !

Dobry den,
Bol som prijaty na dobu urcitu od 1.5.2011 do 31.4.2011.Pred uplynutim skusobnej doby si ma veduci zavolal a predlozil Dohodu o zmene dojednanych prac.podmienok podla parag.54 ZP,v ktorej sa meni prac.zmluva od 1.8.2011 na dobu urcitu do 31.12.2011.Ostatne ustanovenia PZ znenim tejto dohody zostavaju nedotknute a v plnom rozsahu a ucinnosti.
Ja som zmluvu neriesil a podpisal.Dodatocne som sa dozvedel,ze som to nemal podpisat,kedze podla nej bezi druha skusobna doba,cim je dodatok PZ protizakonny.Vie mi niekto povedat,do akej miery som v prave...co mozem v takomto pripade robit?Je dodatok neplatny,i ked som ho podpisal?
Dakujem za radu
S pozdravom Ladislav
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    LadislavM Pozri príspevok
    Ide o dodatok k PZ...uz tri mesiace som tam pracoval.Teraz to vyzera akokeby som mal druhu skusobnu,co je hlupost.Len ja som to podpisal a teraz neviem,do akej miery je to platne?
    Ak dodatok k PZ, ktorá nadobudla účinnosť od 1. 5., a týmto dodatkom sa s účinnosťou od 1. 8. zmenila pôvodná PZ v platnosti doby, aj keď by v tomto dodatku bola skúšobná doba, tak tento dodatok je v tomto smere neplatný, nakoľko v dodatku už nemôže byť určená skúšobná doba.

    suzliky je offline (nepripojený) suzliky

    suzliky
    LadislavM Pozri príspevok
    Dobry den,
    Bol som prijaty na dobu urcitu od 1.5.2011 do 31.4.2011 (asi to malo byť do 30.4.2012, teda na rok?)(.Pred uplynutim skusobnej doby si ma veduci zavolal a predlozil Dohodu o zmene dojednanych prac.podmienok podla parag.54 ZP,v ktorej sa meni prac.zmluva od 1.8.2011 (tým podľa mňa bolo myslené, že zmena dojednaných podmienok je platná od 1.8.2011 a nie že tvoj pracovný pomer sa začína od 1.8.2011, táto dohoda je len dodatkom k pôvodnej PZ, nie novou PZ) na dobu urcitu do 31.12.2011.Ostatne ustanovenia PZ znenim tejto dohody zostavaju nedotknute a v plnom rozsahu a ucinnosti.
    Ja som zmluvu neriesil a podpisal.Dodatocne som sa dozvedel,ze som to nemal podpisat,kedze podla nej bezi druha skusobna doba,cim je dodatok PZ protizakonny.Vie mi niekto povedat,do akej miery som v prave...co mozem v takomto pripade robit?Je dodatok neplatny,i ked som ho podpisal?
    Dakujem za radu
    S pozdravom Ladislav
    Bolo by potrebné tú dohodu vidieť, ale myslím, že len došlo k tomu, že si podpísal dodatok k pracovnej zmluve, ktorým sa mení, v tvojom prípade skracuje trvanie doby určitej. Zákonník práce hovoí iba o tom, koľko krát je možné pracovný pomer na dobu určitú predĺžiť, o jeho skrátení konkrétne nehovorí, ale ani to nezakazuje a je to možné urobiť presne tak, ako sa to stalo v tvojom prípade, podľa paragrafu 54.
    Pre teba je dôležité to, že už určite nie si v súšobnej dobe, aj keby si to podpísal, je to neplatné. Bolo to priamo v texte dohody, že od 1.8. 2011 vzniká nová skúšobná doba?
    Tú dohodu o zmene pracovných podnienok si podísať nemusel, je potebný súhlas oboch strán, ale keďže si bol v tom čase v skúšobnej dobe, zamestnávateľ by to asi riešil skončením PP a to už je na individuálnom uvážení, ako sa zachovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V dodatku je uvedená nová skúšobná doba ? Inak - tie dátumy mi nejako nesedia. kedy si podpisoval dodatok a dokedy mal trvať pracovný pomer na dobu určitú..
    Ony mi chceli skratit dobu pracovnej zmluvy,ale uviedli tam aj jej zaciatok(1.8.),ktory vsak uz bol v povodnej PZ(1.5.)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    LadislavM Pozri príspevok
    Ony mi chceli skratit dobu pracovnej zmluvy,ale uviedli tam aj jej zaciatok(1.8.),ktory vsak uz bol v povodnej PZ(1.5.)
    Naozaj ide o dodatok ? Nepodpisoval si novú pracovnú zmluvu, v ktorej máš nanovo skúšobnú dobu ?
    Ide o dodatok k PZ...uz tri mesiace som tam pracoval.Teraz to vyzera akokeby som mal druhu skusobnu,co je hlupost.Len ja som to podpisal a teraz neviem,do akej miery je to platne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    LadislavM Pozri príspevok
    Ide o dodatok k PZ...uz tri mesiace som tam pracoval.Teraz to vyzera akokeby som mal druhu skusobnu,co je hlupost.Len ja som to podpisal a teraz neviem,do akej miery je to platne?
    Skúšobná doba sa nedá dodatočne meniť. Aj keď si to podpísal - ak je to tak ako píšeš - tento bod je neplatný.

    Napíš presnú citáciu Dodatku k PZ
    dobry den,mozem vam preposlat elektronicky obe zmluvy? ps:uz prijali miesto mna ineho a potrebujem sa cim skor zariadit, vdaka

    Platnost pracovnej zmluvy !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.