Zavrieť

Porady

úhrada záväzku

Dobrý podvečer,

snáď mi tu bude niekto vedieť poradiť. Preposielame dividendy z účtu, ktorý vedieme v českých korunách (devízový účet). Potrebujem sa poradiť aký kurz mám potom použiť pri účtovaní tohto výpisu pri prepočítaní na EURO. V akom kurze teda ocením úbytok devíz pri úhrade nášho záväzku z titulu divided. Úrada smeruje do ČR.

Podľa zákona by som použila kurz ECB deň pred uskutočením prípadu...V Cenigovej som sa dočítala, že MOŽNO použiť FIFO alebo aritmet. priemer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov v § 24 ods. 2 ustanovuje, že majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene (napríklad v amerických dolároch) sa prepočítajú na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou (ECB) alebo Národnou bankou Slovenska v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis (napríklad zákon o bankách). V prípade, že dňom uskutočnenia účtovného prípadu je sobota, nedeľa alebo pondelok, použije sa referenčný výmenný kurz vyhlásený v najbližší skorší deň (teda v piatok), prípadne ak nebol v tento deň (piatok) vyhlásený referenčný výmenný kurz (napríklad ak pre ECB výnimočne na piatok pripadne sviatok), tak sa použije posledný známy vyhlásený referenčný výmenný kurz

    a prikladam link na nbs :http://www.nbs.sk/sk/faq/faq-skupina...kurzovy-listok

    katuliK1986 je offline (nepripojený) katuliK1986

    katuliK1986
    ďakujem, z toho mi jasne vyplýva, že pri zúčtovaní úhrady dividend z českého účtu použijem pri bankovom výpise na prepočet kurz ECB z dňa predchádzajúceho dňu uskutočnenia účtovného prípadu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.