Zavrieť

Porady

Treba pokladňu?

Chcem sa spýtať,treba pokladňu pri predaji cez internet,ak ku každej zákazke priložím faktúru,alebo treba priložiť aj pokladničný doklad?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pri predaji cez internet ti predsa platia bezhotovostne, či nie?
ERP preto nepotrebuješ.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
budem trochu rypák ale rátam aj s takouto možnosťou: cez net si objedná niekto niečo z môjho eshopu. Kedže býva o poschodie vyššie, vedľa o vchod vedľa, je to môj známy a pod. čo fčul? majú mi tiež zaplatiť cez net? čo ak sú to starší ľudia, čo na nete síce vedia iba prehliadať ale nevedia robiť s inet bankingom, resp. je pre mňa blbé ich posielať na poštu s vypísaním šekom. alebo majú mi dať peniaze a ja to pošlem v ich mene šekom na účet? či vtedy môžem aj na paragon? príjemku?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alessi Pozri príspevok
budem trochu rypák ale rátam aj s takouto možnosťou: cez net si objedná niekto niečo z môjho eshopu. Kedže býva o poschodie vyššie, vedľa o vchod vedľa, je to môj známy a pod. čo fčul? majú mi tiež zaplatiť cez net? čo ak sú to starší ľudia, čo na nete síce vedia iba prehliadať ale nevedia robiť s inet bankingom, resp. je pre mňa blbé ich posielať na poštu s vypísaním šekom. alebo majú mi dať peniaze a ja to pošlem v ich mene šekom na účet? či vtedy môžem aj na paragon? príjemku?
zatiaľ ešte môžeš prijímať uhrady faktúr v hotovosti. od nového roku už potrebuješ registračku.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
a môžem to v špeci pripadoch riešeť tak, že im dám vyplnenú poukážku?

dúfam, že služby za ktoré stačí ppd sa nemenil, lebo by som viac zaplatil za erp ako za tie služby dokopy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alessi Pozri príspevok
a môžem to v špeci pripadoch riešeť tak, že im dám vyplnenú poukážku?

dúfam, že služby za ktoré stačí ppd sa nemenil, lebo by som viac zaplatil za erp ako za tie služby dokopy.
myslíš pri osobnom odbere?
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
ano. mylsim si že v blizkom okoli si urobim aj sam rozvozcu. pokiaľ by sa dlao, tak aj vrámci mesta. NMNV brázdim denne aj tak. teda ak by nemali oni prísť za mnou. ale jeden môj kolega ma učil "bližejc k zákaznikum" takže radšej ja ku nim.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
alessi Pozri príspevok
ano. mylsim si že v blizkom okoli si urobim aj sam rozvozcu. pokiaľ by sa dlao, tak aj vrámci mesta. NMNV brázdim denne aj tak. teda ak by nemali oni prísť za mnou. ale jeden môj kolega ma učil "bližejc k zákaznikum" takže radšej ja ku nim.
Tak k zákazníkom ERP
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
a keby im dal poštové poukáýky? vľak to je bezhotovostná platba, nie?
0 0
SalveQ SalveQ

SalveQ je offline (nepripojený) SalveQ

Podnikám s registračnými pokladnicami a počítačmi. ...viac
Pozor s tými PPD k faktúre. Tie sú tento rok dovolené iba pre firmy, ktoré vznikli pred 30.12.2010. Firmy, ktoré vznikli po tomto termíne musia pri akejkoľvek forme platby v hotovosti (aj pri platbe v hotovosti za vystavenú faktúru) použiť ERP podľa nového zákona. Navyše pre účtenku za platbu za faktúru platia osobitné pravidlá. Pre takéto firmy platí výlučne už iba nový zákon o ERP a teda pre nich neexistuje žiadna výnimka! Výnimku tvorí úhrada faktúry na účet, alebo na dobierku, vtedy samozrejme pokladňu netreba.

Poštová poukážka je určite prijateľná ak sa jedná o platbu za faktúru na účet.
Naposledy upravil SalveQ : 18.08.11 at 19:32
1 0
lentaknaokraj lentaknaokraj

lentaknaokraj je offline (nepripojený) lentaknaokraj

alessi Pozri príspevok
budem trochu rypák ale rátam aj s takouto možnosťou: cez net si objedná niekto niečo z môjho eshopu. Kedže býva o poschodie vyššie, vedľa o vchod vedľa, je to môj známy a pod. čo fčul? majú mi tiež zaplatiť cez net? čo ak sú to starší ľudia, čo na nete síce vedia iba prehliadať ale nevedia robiť s inet bankingom, resp. je pre mňa blbé ich posielať na poštu s vypísaním šekom. alebo majú mi dať peniaze a ja to pošlem v ich mene šekom na účet? či vtedy môžem aj na paragon? príjemku?
nechcem byt ani ja rypak.ale naco je znamemu blocek?Nechcem ta navadzat na nic protizakonne,ale realita je realita.Takze bud mu to das bez blocka a nas stat pride o dan z prijmu(snad neskrachuje),alebo si kvoli znamemu nudes musiet kupit RP.Takze ako ti niekto uz povedal,uz ziadne FA v hotovost bez RP od 1.1.2011.Ale podla mna,ak chces mat len eshop tam ti RP nebude treba.A znamym radsej nepredavaj,je s tym len ostara )
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
ok dik, som živnostnik od 1. 8. 2010.
Takže nasledovne:
1. prídem ku žiakovi, doučím ho, podám jeho rodičovi šek s vypísaními mojimi údajmi a sumovou za hodinu/ za daný mesiac
2. podľa výpisu na účte zaúčtujem do PD príjem na účet
3. priebežne vediem preukaz doučovania, kde mi žiak podpisom dosvedčí že hodina prebehla. a na základe neho vystavím poštovú poukážku

V takomto prípade mám tiež vystavovať Fa alebo po príjme na účet zrobím PPD?
0 0
lentaknaokraj lentaknaokraj

lentaknaokraj je offline (nepripojený) lentaknaokraj

1.ak pouzivas postovu poukazku a neprijmas platby v hotovosti nepotrebujes ERP
2.to uz je otazka je uctovnika,a ten ti povie,ci musis urobit fakturu alebo nie
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

alessi Pozri príspevok
ok dik, som živnostnik od 1. 8. 2010.
Takže nasledovne:
1. prídem ku žiakovi, doučím ho, podám jeho rodičovi šek s vypísaními mojimi údajmi a sumovou za hodinu/ za daný mesiac
2. podľa výpisu na účte zaúčtujem do PD príjem na účet
3. priebežne vediem preukaz doučovania, kde mi žiak podpisom dosvedčí že hodina prebehla. a na základe neho vystavím poštovú poukážku

V takomto prípade mám tiež vystavovať Fa alebo po príjme na účet zrobím PPD?
...toto nie. ...si treba pozrieť zákon - ERP sa týkajú len TOVARU a V ZÁKONE (teda v jeho prílohe) VYMENOVANÝCH SLUŽBÁCH - urob kukuč trocha, už sa to tu rozoberalo od r. 2008 - aj taká straaašne dlhá téma, tam je úplne všetko, skús si to nájsť podľa mojich príspevkov, niekedy v júli t.r. som tam čosi písala. Keď nenájdeš daj vedieť, zajtra lebo kedy kuknem....
a inak, to doučovanie tam nie je -teda na to ERP nepotrebuješ
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
To ja viem len tu ktosi spomínal že od noveho roku budú vsetky služby za hotovost na erp. Tuším Kejka.
o zozname viem to som si dávnejšie študoval. Doučovanie tam nie je.
0 0
derek191919 derek191919

derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

Muž
Dobrý deň,
aj mňa by zaujímala táto téma. Som živnostník od 20.3.2010 a chystám sa prenajímať reklamné plochy iným firmám. Môžem to spraviť do konca tohto roka tak, že pri objednávke im vystavím faktúru a pri platbe v hotovosti vypíšem PPD? Alebo mi stačí iba PPD bez faktúry? Alebo to vôbec nemôžem tak spraviť? Ďakujem za odpovede.
0 0
SalveQ SalveQ

SalveQ je offline (nepripojený) SalveQ

Podnikám s registračnými pokladnicami a počítačmi. ...viac
V tomto prípade iba PPD nestačí. Musí sa vystaviť faktúra a na základe nej sa vypíše PPD. Keďže ste živnostník od minulého roka, pre vás platí to, že ešte môžete do konca tohto roka používať takúto formu úhrady. Ak nechcete vystavovať faktúry a chcete prijímať platbu v hotovosti, na to musíte použiť pokladnicu, nie iba PPD.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

alessi Pozri príspevok
a keby im dal poštové poukáýky? vľak to je bezhotovostná platba, nie?
áno, platba poštovou pokážkou je platba na účet a pokladňu netreba. Ak sú zákaznici ochotní zaplatiť na pošte alebo v banke, netreba pokladňu
0 0
derek191919 derek191919

derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

Muž
SalveQ Pozri príspevok
V tomto prípade iba PPD nestačí. Musí sa vystaviť faktúra a na základe nej sa vypíše PPD. Keďže ste živnostník od minulého roka, pre vás platí to, že ešte môžete do konca tohto roka používať takúto formu úhrady. Ak nechcete vystavovať faktúry a chcete prijímať platbu v hotovosti, na to musíte použiť pokladnicu, nie iba PPD.
Dakujem veľmi za odpoveď
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

alessi Pozri príspevok
To ja viem len tu ktosi spomínal že od noveho roku budú vsetky služby za hotovost na erp. Tuším Kejka.
o zozname viem to som si dávnejšie študoval. Doučovanie tam nie je.
To nie je pravda, zoznam služieb, pri ktorých netreba pokladňu, zostáva. Takže aj naďalej pri nich netreba pokladňu.
Správne má byť, že je to zoznam služieb, pri ktorých má byť pokladňa, ospravedlňujem sa.
Naposledy upravil JAJA11 : 19.08.11 at 09:28 Dôvod: chybná informácia - doplnenie
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

alessi Pozri príspevok
ok dik, som živnostnik od 1. 8. 2010.
Takže nasledovne:
1. prídem ku žiakovi, doučím ho, podám jeho rodičovi šek s vypísaními mojimi údajmi a sumovou za hodinu/ za daný mesiac
2. podľa výpisu na účte zaúčtujem do PD príjem na účet
3. priebežne vediem preukaz doučovania, kde mi žiak podpisom dosvedčí že hodina prebehla. a na základe neho vystavím poštovú poukážku

V takomto prípade mám tiež vystavovať Fa alebo po príjme na účet zrobím PPD?
po príjme na účte sa už PPD nerobí.

Ja by som asi robila faktúry, kvôli prehľadnosti, prípadne by som si spísala zmluvu s dotyčným a odložila by som si ten zápisník, v ktorom mám podpísané hodiny, na základe ktorých mi posielali peniaze. Daňovému úradu treba preukázať z čoho vznikli príjmy. Ak by iba chodili peniaze na účet, bez akýchkoľvek podkladov, bol by v tom chaos
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať