Zavrieť

Porady

Su platné exe tituly z roku 1996 ?

Chcel by som vedieť, či a ktorý zákon zrušil exekučné tituly Okresných súdov vydaných v rokoch 1996, pretože podľa nepodložených informácii zánikom exekučných oddelení Okresných súdov po polroku mal zaniknúť aj výkon týchto exe titulov.
J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Týkalo sa to vymáhania výživného , oprávnení mali v tejto lehote navrhúť súdneho exekútora, ktorý by pokračoval vo výkone
    , inak sa zastavil súdny výkon v týchto veciach.
    Exekučné tituly z roku 1996 sa vymáhajú aj teraz, zaleží len od toho v akej lehote bol podaný návrh na vykonanie exekúcie - ak v roku 2008, tak povinný mohol vzniesť námietku premlčania.

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Právnická osoba by mohla byť vymazaná z OR ,
    fyzická by mohla radšej zaplatiť /aby nemali problémy príp. dedičia/.

    JOF je offline (nepripojený) JOF

    JOF
    tejto odpovedi síce nem rozumiem, ale jedná sa o to že výživné končí 31. 08. 2011, nakoľko dieťa dospelo a úplným ukončením štúdia zanikla vyživovacia povinnosť. Pričom pracovnička na mzdovej učtárni v BA mi povedala, že ona neprestane zrážať, lebo je tam exekučný príkaz z OS PO z roku 1996, podľa ktorého mi stále zrážajú čiastku na výživné.

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    - toto je špecifikum - vyživovacia povinnosť
    - ja by som podala návrh na zastavenie exekúcie /odpadli predpoklady jej trvania / čo ak pôjde na VŠ ?/ / a pre istotu aj návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti

    JOF je offline (nepripojený) JOF

    JOF
    no ak dá osud tak aj z motyky vystrelí, ale ak som písal že uplne ukončilo štúdium, to podľas mňa značí že už ďalej nebude študovať, jedine tak podvodom
    a kedže všetky exe tituly mali skončiť do pol roka po zániku oddelenia na súde, mala si to uplatniť u exekútora, pretože podľa nepodložených informácii zánikom exekučných oddelení Okresných súdov po polroku mal zaniknúť aj výkon týchto exe titulov a to jedno v akej veci. Veď firma ktorá neexistuje nemôže fungovať. Buď to niekto prevezme alebo to zanikne

    Su platné exe tituly z roku 1996 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.